Kontrola, nadzor, prometa, ilustracija, promet, akcija, policija
PU VUKOVARSKO-SRIJEMSKA
29.1.2026., 18:00
SLIJEDI MU KAZNA

U naselju se kretao brzinom gotovo dvostruko većom od dozvoljene

Jučer, oko 9 sati u mjestu Novi Senkovac, u naselju na državnoj cesti broj 34, vozač teretnog vozila domaćih registracijskih oznaka kretao se brzinom od 93 kilometra na sat, iako je ograničenje na tom dijelu ceste 50 kilometara na sat.

Nakon provedenog kriminalističkog istraživanja protiv vozača će biti pokrenut prekršajni postupak.

Za počinjeni prekršaj predviđena je novčana kazna u iznosu 390 do 920 eura, zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju od jednog mjeseca te će mu po pravomoćnosti prekršajnog naloga biti dodijeljena i tri negativna prekršajna boda.

Vozači, svaka prekoračena brzina predstavlja opasnost, osobito u naselju gdje su ugroženi pješaci i drugi sudionici u prometu.

Brzina je jedan od „četiri najveće ubojice“ u prometu pa se u cilju sigurnijeg sudjelovanja u prometu svih sudionika, pozivaju vozači na poštivanje prometnih propisa, dok će policijski službenici i dalje vršiti pojačani nadzor brzine kretanja vozila.

Zbog sumnje na upravljanje vozilom pod utjecajem droga – isključen iz prometa, slijedi prekršajni postupak

Jučer, 28. siječnja, oko 22 sata u mjestu Ćeralije, tijekom nadzora cestovnog prometa, policijski službenici zaustavili su osobni automobil kojim je upravljao 35-godišnji vozač.

Daljnjim provjerama utvrđeno je da je vozač upravljao automobilom na kojem je bio postavljen zglobno rastavljivi vučni uređaj (tzv. euro kuka), iako nije vukao priključno vozilo.

Vozač je preliminarno testiran na prisutnost opojnih droga u organizmu, pri čemu je test pokazao pozitivan rezultat. Ponuđen mu je stručni liječnički pregled te uzimanje uzoraka krvi i urina radi analize, što je vozač odbio, nakon čega je isključen iz prometa.

Protiv vozača slijedi provođenje prekršajnog postupka zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, za koji je propisana novčana kazna u iznosu od 1.350 do 2.680 eura ili kazna zatvora do 60 dana, zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od tri mjeseca te šest negativnih prekršajnih bodova.

Upravljanje vozilom pod utjecajem droga ozbiljno ugrožava sigurnost vozača, ali i ostalih sudionika u prometu. Pozivamo sve vozače na odgovorno ponašanje i poštivanje prometnih propisa kako bi se spriječile prometne nesreće i zaštitili ljudski životi.

Pod utjecajem alkohola od 1,93 g/kg uzrokovao prometnu nesreću

Vozač je upravljao osobnim automobilom kroz mjesto Žubrica, gdje prometne trake nisu obilježene te nije prilagodio brzinu kretanja osobinama i stanju ceste i drugim uvjetima.

Prilikom izbjegavanja udara u vozilo ispred sebe, koje je bilo zaustavljeno na kolniku zbog skretanja na putni most, došlo je do naleta prednjeg desnog dijela automobila kojim je upravljao 63-godišnjak na stražnji lijevi dio osobnog automobila kojim je upravljao 29-godišnji vozač.

U prometnoj nesreći nije bilo ozlijeđenih osoba, već je nastala materijalna šteta.

Alkotestiranjem je utvrđeno da je 63-godišnji vozač upravljao vozilom pod utjecajem alkohola od 1,93 g/kg, dok 29-godišnji vozač nije bio pod utjecajem alkohola.

63-godišnji vozač je isključen iz prometa te će protiv njega biti pokrenut prekršajni postupak.

Upozoravamo vozače da ne upravljaju vozilom pod utjecajem alkohola jer time ozbiljno ugrožavaju vlastitu sigurnost i sigurnost svih sudionika u prometu. Alkohol značajno smanjuje sposobnost reakcije i povećava rizik od prometnih nesreća.