Policija akcija na alkohol, alkotest, ilustracija
ILUSTRACIJA
10.1.2026., 12:00
PROMETNI RECIDIVIST

38-godišnjak iz Zadra zaustavljen u Gradini s 1,15 promila

Zbog počinjenih prekršaja predviđena je novčana kazna 1980 do 4640 eura ili kazna zatvora do 60 dana te zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od devet mjeseci i četiri negativna prekršajna boda.

Kako prenosi PU virovitičko-podravska, jučer u 20.20 sati u mjestu Gradina, u nadzoru cestovnog prometa policijski službenici zaustavili su osobni automobil zadarskih registarskih oznaka kojim je upravljao 38-godišnji vozač s područja Zadra.

Daljnjim provjerama utvrđeno je da je vozač ponavljač prometnih prekršaja koji je upravljao automobilom pod utjecajem alkohola od 1,15 g/kg alkohola u organizmu te da mu je vozačka dozvola poništena zbog prikupljenih negativnih prekršajnih bodova. Vozač je uhićen.

Protiv vozača slijedi podnošenje Optužnog prijedloga nadležnom sudu zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama za koje je predviđena novčana kazna od 1980 do 4640 eura ili kazna zatvora do 60 dana te zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od devet mjeseci i četiri negativna prekršajna boda.

Policija apelira na sve vozače da ne upravljaju vozilima pod utjecajem alkohola, da budu savjesni i odgovorni te da svojim ponašanjem pridonesu sigurnosti na cestama.