Policija, ilustracija, noć...

ilustracija

5.9.2025., 12:54
paljenje korova bez nadzora

Ludilo u Vukovaru: Jedan nije dao vatrogascima da gase vatru, a drugi ozlijedio policajca

Nesvakidašnji događaj zbio se u srijedu navečer kada je policija, u 20,18 sati, dobila dojavu o spaljivanju korova bez nadzora u dvorištu obiteljske kuće u Vukovaru.

Kada su policajci došli na mjesto događaja, zatekli su pripadnike Javne vatrogasne postrojbe Vukovar koji nisu mogli izvršiti intervenciju gašenja požara jer ih je u tome spriječio 45-godišnji vlasnik obiteljske kuće. Požar je kantama vode ugasio 42-godišnjak, drugi vlasnik kuće.

Iz Policijske uprave vukovarsko-srijemske doznajemo da je, dok su pokušavali utvrditi činjenično stanje na terenu, 45-godišnjak vrijeđao i omalovažavao policajce, a kako se oglušio na naredbu policijskog službenika da prestane s činjenjem prekršaja i upozorenje da će prema njemu biti primijenjena sredstva prisile, policajcima nije preostalo ništa drugo nego da ga tjelesnom snagom svladaju.

- Uto je 42-godišnjak krenuo vrijeđati i omalovažavati policajce, a potom je i napao policijskog službenika udarivši ga objema rukama u tijelo, uslijed čega je policijski službenik pao niz stepenište na tlo dvorišta. Nad obojicom su uporabljena sredstva za vezivanje te su privedeni u policijsku postaju radi provođenja kriminalističkog istraživanja. Alkotestiranjem 42-godišnjaku je utvrđena koncentracija alkohola od 1,66 promila, a 45-godišnjaku 1,45 promila. Obojici su ponaosob uručeni prekršajni nalozi zbog počinjenog prekršaja iz članka 17. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, dok se 42-godišnjaka sumnjiči za počinjenje kaznenog djela Napad na službenu osobu - doznajemo iz policije.

Četrdesetpetogodišnjak je potom smješten u posebnu prostoriju policije dok se ne otrijezni dok je 42-godišnjak u četvrtak uz kaznenu prijavu predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave vukovarsko-srijemske. Rješenjem Županijskog suda u Vukovaru, 42-godišnjaku je određen istražni zatvor u trajanju od 30 dana te je predan u Zatvor u Osijeku.

Policajac je zatražio liječničku pomoć u Nacionalnoj memorijalnoj bolnici "Dr. Juraj Njavru" u Vukovaru, gdje su mu utvrđene lakše ozljede.