![Prometna nesreća u Gromačniku](/media/2025/01/29/15977583/S-IMG_1086-970.webp)
Prometna nesreća u Gromačniku
Vinkovačke su ceste u dva dana uzele život vozačice automobila i biciklistice
U dva dana, utorak i srijedu, u nesrećama u Vinkovcima poginule su dvije osobe. U prvoj nesreći, u utorak oko 10 sati u blizini vikend-naselja Trbušanci, na izlazu iz Vinkovaca, nakon slijetanja s ceste i zabijanja automobila u stablo život je izgubila 64-godišnja vozačica. Dan poslije od posljedica ozljeda zadobivenih u prometnoj nesreći u Jelačićevoj ulici u vinkovačkoj je bolnici preminula 71-godišnja biciklistica.
Zbog još neutvrđenog razloga u Jelačićevoj je ulici u Vinkovcima oko 8.10 automobil naletio na bicikl koji je vozila 71-godišnjakinja. Nakon udarca biciklistica je pala na tlo, a bicikl je odbačen na autobusnu postaju. Odmah je nazvana Hitna pomoć, čiji su djelatnici ozlijeđenu ženu prevezli u vinkovačku bolnicu. Unatoč naporima liječnika 71-godišnjakinja je nekoliko sati poslije preminula. Očevid su obavili operativci Policijske uprave vukovarsko-srijemske. Za njegova trajanja promet Jelačićevom bio je u prekidu, a normaliziran je oko 10.30.
Nadalje, prilikom sudara automobila u Gromačniku kod Slavonskog Broda teško je ozlijeđen jedan od vozača. Kako je priopćila Policijska uprava brodsko-posavska, oko 12.50 u utorak u Gromačniku, u Ulici dr. Franje Tuđmana, na županijskoj cesti, dogodila se nesreća u kojoj je jedna osoba teže ozlijeđena. Očevidom je utvrđeno da je 28-godišnjak upravljao teretnim vozilom navedenom ulicom od zapada prema istoku, a da se 66-godišnjak automobilom uključivao u promet tom ulicom s makadamske površine (južna strana). Do nesreće je došlo jer 66-godišnjak nije propustio vozilo kojim je upravljao 28-godišnjak (na cesti s prednošću prolaska), te je došlo do sudara, pri čemu su oba vozača sletjela s kolnika. Teško je ozlijeđen 28-godišnji vozač, koji tijekom vožnje nije bio vezan sigurnosnim pojasom. Policijski službenici protiv 66-godišnjaka podnose kaznenu prijavu Općinskom državnom odvjetništvu u Slavonskom Brodu zbog kaznenog djela izazivanja prometne nesreće u cestovnom prometu. Prekršajnu prijavu zaradio je pak ozlijeđeni 28-godišnjak, zbog nevezanja pojasa.
U Osječko-baranjskoj županiji u utorak i prvim satima srijede zabilježeno je sedam prometnih nesreća. U tri odvojene prometne nesreće tri su osobe lakše ozlijeđene, a u četiri je nesreće nastala materijalna šteta na vozilima. Tri prometne nesreće dogodile su se na području Postaje Prometne policije Osijek, dvije na području PP-a Đakovo te po jedna na području PP-a Belišće i PP-a Našice.