Eternal Echo
1.4.2026., 6:52
“ETHERNAL ECHO”

Novi holivudski triler snima se u Čemincu

Ponosni smo što u naš kraj ponovno dovodimo brojne vrhunske profesionalce

U baranjskom mjestu Čemincu počelo je snimanje trilera “Ethernal Echo”, koji će sljedećih tjedana baranjske lokacije pretvoriti u prave filmske kulise. Film režira Boris Wolffgardt, a produkciju potpisuje hrvatski redatelj, glumac i producent Vjekoslav Katušin, osnivač produkcijske kuće Dream Team Pictures. Projekt predvodi snažna glumačka postava na čelu s Costasom Mandylorom (“Slagalica strave”), uz Rebeccu Hanser (BAFTA za Netflixovu hit-seriju “The Witcher”) i Chrisa Mossa. Glumačkoj ekipi pridružit će se i mladi glumac Emin Račić, a u jednoj od uloga pojavljuje se i sam Katušin.

Radnja prati dvoje istražitelja paranormalnog koje dolazi u izoliranu vilu usred šume kako bi razotkrilo navodnu ukletost, no ubrzo se nađe zarobljeno u vremenskoj petlji u kojoj svaka noć završava nasilnom smrću, a svaki novi dan počinje ispočetka.

- Film istražuje granice percepcije stvarnosti i ljudske psihe kroz priču o vremenskoj petlji i suočavanju s traumom. Razvoj događaja dodatno produbljuje napetost, a zagonetne poruke u ogledalima otkrivaju priču zaboravljenog dječaka čija prošlost skriva ključ izlaza iz začaranog kruga. Riječ je o intenzivnom i atmosferičnom filmu koji publiku uvlači u svijet gdje ništa nije onako kako se čini - kaže Wolffgardt.

- Ovo je još jedan projekt kojim Slavoniju i Baranju pozicioniramo kao sve važniju filmsku destinaciju. Ponosni smo što u naš kraj ponovno dovodimo brojne vrhunske profesionalce - kaže Katušin, koji iza sebe ima niz međunarodnih projekata snimanih u Slavoniji i Baranji, među kojima se izdvajaju “Wrongful Death” i “Wrongful Death 2: Bloodlines” s Ericom Robertsom i Michaelom Paréom. Krajem prošle godine dovršio je snimanje filma “Order of the Dragon”, u kojem glavnu ulogu tumači Steven Seagal, kao i akcijskog trilera “A Man Worth Killing” s Robertom Mianom. Premijera obaju filmova očekuje se ove godine.