Tomislav Bralić
IGOR KELČEC
9.11.2025., 15:00
“U SAN MI DOĐU TAMBURE”

Naslovnu pjesmu za film “260 dana” izvode Bralić i klapa Intrade

Naslovna pjesma filma "260 dana", koji je krenuo u osvajanje kinodvorana diljem Hrvatske, obrada je poznate tamburaške skladbe "U san mi dođu tambure", koju za film izvode Tomislav Bralić i klapa Intrade. Film "260 dana" donosi potresnu, emocionalnu priču o hrabrosti, žrtvi i ljudskoj snazi u ratnim okolnostima. Temeljen na istinitoj priči Marijana Gubine, film prati desetogodišnjeg dječaka i njegovu obitelj čiji miran život iznenada biva razoren Domovinskim ratom. Glavne uloge tumače renomirani glumci Tim Roth i Armand Assante, a film potpisuje redatelj Jakov Sedlar uz producenta Dražena Majstrovića.

Članovi klape ističu da im je to bila velika čast i posebno su zahvalni na prilici da spoje klapu i tamburu u ovoj filmskoj priči. Autor glazbe je Krešimir Stipa Bogutovac, stihove potpisuje Hrvoje Bogutovac, a autori aranžmana su Željko Nikolin i Hrvoje Harkanovac. Producent pjesme je Željko Nikolin.

Nakon svečane premijere u Osijeku film "260 dana" dostupan je u kinima diljem Hrvatske. Klapi je drago da je ova priča izišla u godini njezina jubileja - 40 godina glazbenog rada. Pripremaju se za veliki koncert u Areni Zagreb 13. prosinca.