Greta Lee i Wagner Moura u filmu "The Last House"
Greta Lee i Wagner Moura glume u novom ZF trileru “The Last House”
Greta Lee i Wagner Moura igraju roditelje čija obitelj ostaje zarobljena u vlastitom domu u novom Netflixovu ZF trileru "The Last House". Misteriozna je to priča o obitelji koja se jednog dana nađe u situaciji iz koje nema izlaza: kuću ne mogu napustiti, a svi su izlazi zapečaćeni.
Službeni trailer prikazuje bračni par, koji glume Lee i Moura, čija djeca otkrivaju da se ulazna vrata ne mogu otvoriti. Obitelj ubrzo shvaća da ne funkcionira ni jedan izlaz, čak ni nakon što razbiju prozore, te da su i susjedi zarobljeni u svojim domovima. Kako dani prolaze i pretvaraju se u godine, susjedstvo zarasta u divljinu, a obitelj se prilagođava novom životu i počinje uzgajati hranu u kući. Radnja zatim preskače na "1183. dan", kada se vrata napokon otključaju, a na pragu se pojavi očajni stranac koji moli za pomoć.
- Četveročlana obitelj iznenada ostaje zapečaćena u vlastitom domu, bez mogućnosti izlaska, pa mora surađivati kako bi preživjela uz sve manje zalihe i tajanstvenu, prjeteću silu koja ih drži zatočenima - stoji u službenom sinopsisu.
Uz Lee i Mouru, u filmu igraju Riley Chung, Gabriel Barbosa, Emma Ho, Noah Alexander Sosnowski i Sam Lerner. Režiju potpisuje Louis Leterrier ("Nevjerojatni Hulk", "Paklene ulice X"), scenarij je napisao Matthew Robinson ("Good Luck, Have Fun, Don't Die", "4 Kids Walk Into a Bank"), a "The Last House" na Netflix stiže 7. kolovoza.