Robert Knjaz
Nešpricana Knjazova serija “Znamo li što jedemo”: Zapanjujuće crtice o omiljenim obrocima
Nova domaća i nešpricana zabavno-poučna serija Roberta Knjaza "Znamo li što jedemo" otkrit će nam nepoznate i zapanjujuće crtice iz povijesti i sadašnjosti naših omiljenih obroka. Tako ćemo redom degustirati epizode o bureku, hamburgeru, pašticadi i purici z mlincima, pizzi, juhama, ćevapima, janjetini te sarmi. Saznat ćemo tko je i kako izumio ova popularna jela, koji su im glavni sastojci te kako ih pripremaju različiti narodi.
Mnogi stručnjaci i osebujni poznavatelji gastronomije otkrivaju nam zašto je Winston Churchill volio zagorsku puricu i tko je izmislio pašticadu. Upoznat ćemo čovjeka koji jede hamburgere svaki dan i pojeo ih je više od 34.000. Saznat ćemo zašto juha od kokoši liječi i tko je kraljici Elizabeti servirao ćevape.
Bit će i vrijednih savjeta o pripremi ovih jela u kućnim uvjetima, a riješit ćemo i vječnu dvojbu: kaže li se sirnica ili burek sa sirom. Devet svjetski poznatih jela u osam epizoda, snimljenih u šest različitih država gledajte samo na HTV-u. Zabavno, napeto, poučno! Mljac. U slast!
Prvu epizodu dokumentarne serije "Znamo li što jedemo", podnaslova "Burek", ne propustite pogledati u ponedjeljak, 17. veljače, na Prvom programu Hrvatske radiotelevizije (HRT-HTV1) u 20.15 sati.
Njegova masnoća burek prvo je pravo fast food jelo u Hrvatskoj i najpoznatiji ljubavni trokut. Ali gdje je nastao burek i kako je dospio do nas? Kako se sprema idealan burek i zašto pomaže nakon čašice više? Odgovore tražimo u kolijevci bureka, Turskoj, i glavnom gradu burekoljubaca, Sarajevu. Vidjet ćemo najmanji burek na svijetu, upoznati pjesnika koji mu je posvetio 200 pjesama i napokon razriješiti drevnu enigmu: postoji li burek sa sirom! Gledamo se na HTV-u, jer nije se rodio tko je bureku odolio!