Redovitim čišćenjem perilice posuđa sprječava se nakupljanje masnoće, hrane i kamenca koji mogu dovesti do neugodnih mirisa
Dobro održavanje perilice posuđa osigurava da posuđe bude blistavo čisto i pomaže produžiti vijek trajanja uređaja. Redovitim čišćenjem sprječava se nakupljanje masnoće, čestica hrane i kamenca, koji mogu dovesti do neugodnih mirisa, smanjene učinkovitosti, pa čak i oštećenja uređaja, piše Dnevnik.hr. Prije čišćenja provjerite je li perilica posuđa isključena i bez posuđa. Uklonite i očistite komponente, izvadite rešetke, držače posuđa i filtar. Isperite te komponente toplom vodom kako biste uklonili sve ostatke hrane. Provjerite ima li začepljenja na prskalicama. Čačkalicom očistite sve ostatke iz rupa. Limunska kiselina vrlo je učinkovito sredstvo za čišćenje perilice posuđa. Napunite posudu koja se može prati u perilici posuđa šalicom limunske kiseline i stavite je na gornju rešetku. Pokrenite ciklus tople vode. Limunska kiselina pomaže u otapanju mineralnih naslaga i kamenca te ostavlja perilicu čistom i svježom. Soda bikarbona također je učinkovito sredstvo. Posipajte jednu šalicu sode bikarbone na dno perilice posuđa i pokrenite kratki ciklus tople vode.
Soda bikarbona izvrsna je za uklanjanje neugodnih mirisa i mrlja. Potrebno je redovito uklanjati kamenac iz perilice posuđa. Upotrijebite komercijalno sredstvo za uklanjanje kamenca za perilice posuđa slijedeći upute proizvođača ili metodu limunske kiseline. Provjerite ima li začepljenja u odvodu perilice posuđa. Uklonite sve vidljive ostatke. Za čišćenje rabite sredstvo za čišćenje perilice posuđa ili domaću otopinu sode bikarbone i octa. To pomaže u otapanju svih začepljenja unutar odvodnog sustava. Često čišćenje spriječit će većinu neugodnih mirisa. Koristite komercijalno sredstvo za čišćenje perilice posuđa jednom mjesečno kako bi vaša perilica posuđa mirisala svježe. Nakon svakog ciklusa ostavite vrata perilice malo odškrinuta kako bi vlaga izišla i spriječio se rast plijesni.