EUROPSKO PRVENSTVO: HRVATI NAJUSPJEŠNIJI

Obarači ruke osvojili 12 medalja
Objavljeno 14. svibnja, 2024.
Hrvatski reprezentativci u obaranju i paraobaranju ruke osvojili su čak 12 medalja na Europskom prvenstvu, koje se održalo u Bratislavi. Na EP-u je nastupilo rekordnih 1016 natjecatelja iz 29 europskih zemalja. Hrvatski natjecatelji, Rino Mašić (110 kg) i Luka Drokan (paraseniori 80 kg), sa po dva zlata najuspješniji su natjecatelji EP-a.

“Moj san se nastavlja i ove godine. Uspješno studiram te pobjeđujem na najvećim natjecanjima, što je san svakog studenta i sportaša", poručio je 19-godišnji Mašić, kojeg već za mjesec dana očekuje nastup na jakom međunarodnom turniru u Švicarskoj, a uskoro i Svjetsko prvenstvo u Moldaviji u kolovozu.

Domagoj Cvitković osvojio je broncu na lijevu i srebro na desnu ruku u kategoriji sjedeći 100 kg u paraobaranju ruke, Rudi Antolić osvojio je broncu na desnu u seniorima i srebro na desnu ruku u juniorima -80kg, također u paraobaranju, Ani Jelenić je osvojila broncu na lijevu i srebro na desnu ruku sjedeći -55kg, također paraobaranje, baš kao i Ines Fibinger, koja je osvojila srebro na lijevu i desnu ruku stojeći -65kg. H