TAEKWONDO

Sedam odličja za Hrvatsku
Objavljeno 13. svibnja, 2024.
Posljednjeg dana beogradskog prvenstva Europe u taekwondou 17-godišnja članica splitskog Marjana Nika Karabatić postala je prvakinja Europe.

Fenomenalna Karbatić je u finalu pobijedila 14 godina stariju Britanku Jade Jones, te je nakon kadetskog, juniorskog i mlađeseniorskog europskog zlata potvrdila svoj izniman sportski potencijal. Dvostruka olimpijska pobjednica Jade Jones dobila je prvu rundu 12:5, a splitska je tinejdžerica sljedeće dvije runde dobila uvjerljivo. Drugu rundu s 8:2, a treću, koja je prekinuta zbog pet opomena za Britanku, kod rezultata 10:2 za Niku. Na putu do zlata Nika je morala pobijediti iskusnu Turkinju Hatice Kubra Ilgun, a u polufinalu je doslovce pregazila aktualnu svjetsku prvakinju, Mađaricu Luanu Marton (11-2, 16-4). Hrvatska je posljednjeg dana stigla do dvije nove medalje osvojivši tako ukupno sedam odličja, a brončana je Ivana Arelić iz zagrebačkog Oriona u kategoriji do 62 kilograma.

U Zračnoj luci "Dr. Franjo Tuđman" organiziran je doček za sportaše koji su u Beogradu osvojili medalje. To su: Toni Kanaet, Nika Karabatić, Lena Stojković, Matea Jelić, Ivana Arelić, Josip Teskera i Bruna Duvančić.