RUKOMETAŠICE OSIJEKA SLAVILE U LABINU

Pobjeda za kraju uspješne sezone
Objavljeno 13. svibnja, 2024.
Kako su igrale posljednjih mjesec i pol dana, tako su i zaključile sezonu 2023./24. Pobjeda rukometašica s Drave u Labinu, u posljednjem, 26. kolu Prve hrvatske lige šlag je na tortu, na kraju jednog ipak uspješnog ciklusa.

Ostanak je potvrđen prije posljednjih 60 minuta, ali posljednje gostovanje ipak nije odrađeno turistički. Imao je trener Zdenko Kordi dvojbe oko pripreme dvoboja s Rudarom. Zdravstveni bilten u svlačionici bio je daleko od idealnog, čak pet igračica nije bilo potpuno fit, stoga je prvi čovjek struke razmišljao i o ravnopravnijoj podijeli minutaže za teško gostovanje. Na kraju su one zdrav(ij)e odradile glavni dio posla, ali bilo je prigoda i za gotovo sve ostale, što znači da je na ovom teškom gostovanju ostvaren dvostruki gubitak. Rudar je još tamo u siječnju, nakon poraza na Zrinjevcu najavio da će uzvratiti istom mjerom, ali Osječanke su u završnici prvenstva zaista u jako dobroj formi, što su prezentirale i na oproštaju od ovog ciklusa, koji su na kraju zaključile na osmom mjestu. S obzirom na to da se jedno duže vrijeme boravilo i na onom 12., jasno da je u jedinom slavonskom članu elite bilo razloga za slavlje i zadovoljstvo.

U dvorani Franko Mileta u Labinu, pred 600 gledatelja, gošće su samo u uvodnim minutama i nakratko bile možda malo impresionirane, te u rezultatskom zaostatku. Onda je u 12. minuti Hren postigla pogodak za vodstvo od 4:5 i to je bila uvertira u ono što slijedi. Lea je nakon svog prvijenca na utakmici do kraja bila najefikasnija sa devet pogodaka (šut iz igre 6-9), a ništa manje raspoložene nisu bile i njezine suigračice. U prvom dijelu, koji je završio 11:13, Frančić je zabila četiri pogotka, jedan manje dodala je Pehar, a uz dobre napadačke role, ne treba zanemariti ni one obrambene. Na vratima je Borac ukupno imala 12 obrana, zaustavila je i dva sedmerca, stoga je bilo jasno da Rudar neće ostvariti svoje najave. Držao je domaćin priključak do 36. minute (15:16), ali nakon što je primio tri pogotka zaredom, bilo je jasno da će bodovi za slavonsku metropolu. N. Benčina
RUDAR       26(11)

OSIJEK       32(13)

LABIN – SC Franko Mileta. Gledatelja: 600. Suci: Čačić i Josić (oba Zagreb).

RUDAR: Pavić (1+1), Ugrin (4+0), Šumberac 2(1), Zahtila 3, Bradanović 1, Vrkić, Belušić 2, Benazić, Šegota 1, Malić 3 (1), Kremer, Miočinović 6, Đuzel 2, Jajčević 6.

OSIJEK: Borac (10+2), Ledenčan (1+0), Brkić, Čivić 1, Josipović 2, Hren 9 (3), Gardaš, Jozanović 3, Kragujević, Malovan 3, Frančić 5, Grgić 3, Vrdoljak 2, Pehar 4, Bulatović.

SEDMERCI: Rudar Osijek 4(3), 6(2); ISKLJUČENJA: Rudar 8 minuta (Zahtila 2+2, Malić, Miočinović), Osijek 12 minuta (Josipović, Hren 2+2, Frančić 2+2, Vrdoljak).