BIJELO-PLAVI SPOJILI DVIJE POBJEDE

Lovrić ušao i u tri minute zabio dva pogotka za tri boda Osijeka
Objavljeno 5. travnja, 2024.
Lovrić je zaigrao nakon dva mjeseca, a onda su mu samo tri minute na terenu bile dovoljne da postane dvostruki strijelac

Nogometaši Osijeka uzeli su bodove na ŠC-u Rudeš. Zapravo i lakše negoli će to sugerirati konačni rezultat, ali to na kraju nije ni važno.

Glavna priča utakmice bio je povratnik u momčad Osijeka Kristijan Lovrić. Zaigrao je nakon gotovo dva mjeseca i postao junak. Ušao je u igru u 56. minuti i u prva dva dodira s loptom zabio dva pogotka, koja su označila potpuni preokret Osječana nakon što je domaćin rano poveo. Ovaj put Osijek nije izgubio glavu nakon šoka, ali je opet imao grdnih problema u defenzivnom prekidu, što ga ipak nije skupo koštalo. Generalno, Osijek je pružio solidnu partiju u kojoj se moglo naslutiti kako kriza igre polako postaje stvar prošlosti.

Šok pa oporavak

Osijek nije goropadno ušao u susret, kao što je to učinio prije tjedan dana u Koprivnici. Uvoden minute obilježila je nepovezana igra s obje strane, a kod Osječana se osjetio određeni grč. I dok se još nisu stigli ni opustiti i uhvatiti željeni ritam igre, Bijelo-plavi su dospjeli u zaostatak. Iz prvog udarca iz kuta na utakmici Rudeš je poveo. Igrala se 11. minuta kada osječka obrana nije reagirala na pravi način nakon Karačićeva ubačaja iz kuta, što je iskoristio Mrčela i glavom svladao debitanta na vratima Osijeka Franka Kolića. Ništa tu nije mogao mladi Osijekov vratar. I opet se ponovilo prokletstvo u kojem Osječani primaju pogodak iz prvog ozbiljnijeg udarca prema njihovim vratima.

Taj je pogodak uzdrmao Zekićevu momčad, koja je, istina, odmah nakon njega preuzela inicijativu, ali dugo joj je trebalo da složi smisleniju akciju. Gušili su se Bijelo-plavi u pogrešnim dodavanjima ili nepreciznim ubačajima s bočnih pozicija. Tek 20 minuta nakon primljenog pogotka stigla je prva prijetnja za domaćeg vratara. U 32. minuti Matković je dobro odapeo s 25 metara, ali je Marković bio spreman i loptu odbio iz samog donjeg lijevog kuta. Taj pokušaj Osijekova tinejdžera bio je najava onoga što će se ubrzo dogoditi - izjednačenja. U 35. minuti Osječani su konačno spojili četiri-pet točnih dodavanja, fina je bila završnica te akcije, u kojoj su Pušić i Mierez odigrali dupli pas, nakon kojeg je Pušić točnim udarcem s 20-ak metara pogodio sam donji lijevi kut. Još se radost nije ni stišala, a Osijek je mogao doći do preokreta. Čim se krenulo s centra, osvojena je lopta, iz čega se rodila brza akcija. Opet je asistent bio Mierez, koji je ovaj put odlično proigrao Bukvića, koji je s 14-15 metara malo iskosa s desne strane dobro naciljao prema donjem desnom kutu, ali umjesto mreže zatresla se vratnica. U tom razdoblju Osijek se napokon opustio, pa su mu akcije postale tečnije i opasnije, a nova prilika za dolazak u vodstvo stigla je u prvoj minuti sudačke nadoknade, kada je Pušić pronašao Matkovića na drugoj vratnici, ali je mladi napadač bio za malo neprecizan iz obećavajuće situacije. Ako ništa drugo, Osijek se uspio oporaviti od početnog šoka i ostavio si otvoren put prema pobjedi uoči nastavka susreta.

Lovrićev blitzkrieg

Osijek je vrlo brzo u nastavku susreta počeo utabavati pobjedničku stazu. No dogodilo se to pod vrlo neuobičajnim okolnostima. Naime, u 56. minuti Osječanima je dosuđen slobodan udarac na nekih 25 metara od vrata. Trener Zoran Zekić u tom se trenutku na teren odlučio poslati povratnika nakon ozljede Kristijana Lovrića i - kako je samo pogodio. Lovrić je uzeo loptu i zabio za preokret iz tog slobodnog udarca, a samo tri minute poslije u strijelce se upisao i drugi put, nakon odličnog prodora i povratne lopte Renana Guedesa, koji je na poluvremenu zamijenio Omerovića. Tako je Lovrić po ulasku na teren u samo tri minute zabio dva pogotka i Osijeku širom otvorio vrata pobjede. Osijek je nakon toga umirio utakmicu, ali ju nije baš u potpunom miru uspio privesti kraju, jer je u 79. minuti opet primio pogodak iz prekida. Opet su isti igrači Rudeša kerirali taj pogodak. Karačić je ubacio, a Mrčela glavom još jednom neobranjivo pogodio mrežu za neizvjesnu završnicu susreta.

Ipak, rezultat se više nije mijenjao, pa je Osijek uzeo tri važna boda.

Dalibor Keler

Standings provided by Sofascore
ZAGREB - Stadion ŠC-a Rudeš. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 689. Sudac: Ante Terzić (Podstrana) - 7. Strijelci: 1:0 Mrčela (11), 1:1 Pušić (35), 1:2 Lovrić (56), 1:3 Lovrić (59), 2:3 Mrčela (79).Žuti kartoni: Mašala, Magđisnki, Vukmanović (Rudeš), Pušić, Nejašmić (Osijek). Crveni kartoni:

IGRAČ UTAKMICE: KRISTIJAN LOVRIĆ (OSIJEK)

RUDEŠ

2 (1)

Marković 6, Karačić 7, Pavlović 6 (od 46. Camara 6), Mrčela 7, Magđinski 6, Vukmanović 6 (od 46. Kuzmanić 5,5), Pasariček 6, Petković 5,5, Mašala 5,5 (od 46. Špeljak 5,5), Grezda 5,5, Brajković 5,5 (od 84. Golem -)

OSIJEK

3 (1)

Kolić, Omerović 6 (od 46. Renan Guedes), Duarte 6, Bralić 6, Jurišić 6,5, Nejašmić 6,5, Pušić 7 (od 90. Prekodravac -), Jugović 6 (od 56. Brlek 6), Bukvić 6,5 (od 85. Gržan -), Matković 6,5 (od 56. Lovrić 7,5), Mierez 6,5

1:0

Karačić je ubacio iz kornera zdesna, a u buketu igrača pred Osijekovim vratima najviši je bio Mrčela, koji je glavom loptu poslao u desni kut

1:1

Mierez je ostavio loptu za Pušića, koji je s 20 metara precizno naciljao sam lijevi donji kut

1:2

Lovrić je pogodio iz slobodnog udarca s više od 20 metara iskosa s lijeve strane. Precizan udarac odbio se od unutrašnjeg dijela vratnice i završio u mreži

1:3

Kakav ulazak Lovrića! Samo tri minute poslije zabio je i svoj drugi pogodak. Ovaj put asistent je bio Renan Guedes, čiju je povratnu loptu Lovrić spakirao s 15 metara u mrežu

2:3

Osijek je opet pao iz prekida. Na sceni je bio isti tandem domaćina. Karačić je ubacio iz slobodnjaka, a Mrčela glavom s 12 metara pogodio sam lijevi kut