OSMINA FINALA EHF EUROPSKE LIGE

NEXE se oprostio od Europe, slijedi borba sa Zagrebom
Objavljeno 3. travnja, 2024.

Europska priča za rukometaše NEXE-a za ovu sezonu je završena. Bolji u obje utakmice osmine finala Europske lige bili su rukometaši njemačkog Rhein Neckar Lowena. Nakon što je Bundes ligaš u prvoj utakmici slavio u Našicama 19:24, u uzvratu je bio bolji rezultatom 31:29.

NEXE je ipak u Heidelbergu pokazao bolji dojam negoli u prvoj utakmici kada su praktički i izgubili izglede za plasman u četvrtfinale Europske lige. Uzvratna utakmica bila je posve drugačija od one prve u Našicama tjedan dana ranije. Našičani su izgledali puno bolje, čak je dojam da su se mogli naći u prilici doći i do velikog preokreta.

U prvom poluvremenu bitan potez dogodio se kada je Dominika Kuzmanovića na vratima zamijenio Moreno Car. Nanizao je nekoliko obrana i omogućio Luki Moslavcu da zabije za vodstvo 14:13, a odmah nakon njega raspoloženi Vejin zabija za 14:16. Imao je NEXE napad i za odlazak na "plus tri", ali ga nije iskoristio. Do kraja prvog poluvremena nanizale su se t ehničke pogreške. Neshvatljivo je bilo da je NEXE do kraja prvog poluvremena imao napad kod vodstva 16:15. Lopta je bačena u aut, a kako su tada gosti imali igrača manje pa su u napad krenuli bez vratara, Kohlbachler iz auta poravnava na 16:16. Prava šteta, jer bilo je to razdoblje u kojem je NEXE pokazao lice koje nažalost nismo vidjeli u većem dijelu u svih 120 minuta susreta protiv Rhein Neckar Lowena.

Slično se dogodilo i u nastavku. Nakon dobrih 11 minuta ponovno su "gromovi" imali vodstvo od dva razlike (20:22). I opet isto. Opet se rade tehničke pogreške. Domaćin poravnava u 44. minuti, a četiri minute kasnije odlaze na "plus tri" pa je tada bilo jasno da se senzacija u Heidelbergu neće dogoditi.

U završnici suseta na vrata se vratio Dominik Kuzmanović. Pokazao karakter jer nakon prvog poluvremena koje mu je bilo značajno slabije, u završnici je uspio nanizati šest obrana. Kada dodamo i Carevih 11, onda se može zaključiti kako je NEXE u utorak imao sjajnu podršku vratara koju nisu značajnije iskoristili. "Gromovi" neće imati puno vremena za liječenje europskih rana. Već u nedjelju u 19 sati u Našicama gostuje prvak Zagreb. K.L.

RHEIN NECKAR LOWEN *31 (16)

RK NEXE *29 (16)

HEIDELBERG - SNP Dome. Suci: Kursad Erdogan, Ibrahim Özdeniz (Turska).

RHEIN NECKAR LOWEN: Kirkelokke 2, Grupe, Jacobsen 1, Knorr 4, More 3, Ahouansou 2, Jensen, Groetzki, Schefvert 3, Reichmann 4, Späth (7+0), Gislason, Birlehm (4+2), Andersen 4, Zacharias, Kohlbacher 8

NEXE: Kuzmanović (6 obrana), Račić 1, Bakić 1, Vejin 7, Marguč, Car (10+1), Jotić, Mičević 1, Gadža, Bezjak 7, Štrlek 3, Moslavac 2, Tomić 3, Cenić, Cohen i Melić 4

Sedmerci: Rhein-Neckar Löwen: 3-2, NEXE: 7-5; Isključenja: Rhein-Neckar Löwen: 6 minuta (Kirkeloke 2, More 2, Schefvert 2); NEXE: 6 minuta (Bakić 2, Manci Mičević 2, Tomić 2)