MŽNL OSIJEK-VINKOVCI

Na vrhu poretka sve je veća gužva, Tomislav se osramotio u Jarmini
Objavljeno 2. travnja, 2024.

Uoči Uskrsa odigrano je 23. kolo Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Ponovo nije nedostajalo uzbuđenja i iznenađenja. U derbiju kola Radnički iz Dalja osvojio je pun plijen u Višnjevcu, u derbiju začelja Tomislav iz Livane petardiran je u Jarmini kod otpisanih Borinaca, a lider iz Vardarca u baranjskom obračunu je uzeo samo bod i dopustio najbližim pratiteljima da mu se posve približe.

Radnici iz Dalja nakon pobjede nad prvoplasiranim Vardarcem gostovali su na zapadu Osijeka i domaće Višnjevčane ostavili bez ičega. Dobro raspoloženi i samopouzdani gosti su od početka jasno stavili na znanje da su u Višnjevac došli po pun plijen. U drugoj minuti Marko Maksimović je pogodio za 0:1, ali već u 12. stvari se vraćaju u egal nakon što je Ivan Gelo poravnao. Nakon ludog početka utakmica se primirila, a onda u 54. minuti Marin Petrović se pretvara u tragičara Višnjevca. Pogađa vlastitu mrežu za 1:2, a u samoj završnici Marko Maras je postavio konačnih 1:3. Za razliku od Daljaca kojima u posljednje vrijeme ide sjajno, u momčadi Vardarca nešto ne štima. Nakon poraza u prošloj etapi lider prvenstva je u ovoj osvojio samo bod. U baranjskom derbiju bio je izraziti favorit protiv Radničkog iz Meca, kako je utakmica krenula, činilo se da domaći neće imati nikakvih problema na putu do nove pobjede. Već nakon 20-ak minuta igre Vardarac je imao sigurnih 2:0 nakon što su zabili Branimir Ferenčak i Matej Jakšić. No utakmica ne traje pola sata ili 50-ak minuta. Nakon što su brzo zabili dva pogotka, Vardarčani su se opustili, pa i promašivali, a u drugom poluvremenu im je stigla kazna za to. Momčad iz Meca je smanjila preko Josipa Lazara u 51- minuti, a u 82. je Fran Hazenhauer pogodio za 2:2. Trener Vardarca Marko Dinjar je nakon utakmice bio nezadovoljan i ljut, konkurencija sve ozbiljnije pritišće i prijeti, a njegovi igrači malo preopušteno djeluju na terenu. No Vardarac je još prvi, sve je u njegovim rukama, ali više nema pravo na ovakve kikseve. Darda je svoj posao protiv Slavonije iz Soljana odradila prema očekivanju, Patrik Dubravac i Hrvoje Cvetko iz kaznenog udarca u 58. minuti pobrinuli su se za ostanak bodova kraj Đole. Vinkovački Dilj se nije dobro proveo u Đakovačkoj Satnici, gdje ga je domaća Mladost kući ispratila s tri komada u mreži (3:0), a još lošiju subotu imao je Tomislav iz Livane. Tomislav je doživio blamažu u Jarmini kod otpisanih Borinaca koji su slavili s visokih 5:1 i upisali tek drugu pobjedu ove sezone. Momčadi iz Livane je svaki bod nužan u borbi za ostanak i umjesto da kod Borinaca odigra utakmicu kao da sutra ne postoji, Tomislav kao da se nije pojavio na susretu. Ivan Buzić, Ivan Bošnjak (2), Mihael Dumbovečak i Goran Pernar očitali su lekciju Livancima, a trener gostiju Antun Labak je taj poraz komentirao riječima:

- Ovo je bilo sramotno!

I. Liović

Standings provided by Sofascore
REZULTATI 23. KOLA
Borinci (Jarmina) - Tomislav (Livana) 5:1, Višnjevac - Radnički (Dalj) 1:3, Vardarac - Radnički (Mece) 2:2, Borac (Bobota) - Otok 0:1, Sloga (Štitar) - HAŠK Sokol (Stari Jankovci) 3:1, Zrinski (Bošnjaci) - Šokadija (Babina Greda) 0:0, Radnički (Županja) - Jedinstvo (Donji Miholjac) 2:1, Darda - Slavonija (Soljani) 2:0 i Mladost (Đakovačka Satnica) - Dilj (Vinkovci) 3:0.