DOMAĆIN U ISTRI NAMUČIO NEXE

Vujović: Sreća, izbjegli smo blamažu u Poreču, pa ovi su odigrali kao dopingirani
Objavljeno 4. ožujka, 2024.

Muče se rukometaši NEXE-a ove sezone u Ligi za prvaka Paket24 Premijer lige. Već su doživjeli jedan poraz u Sesvetama koji je stajao radnog mjesta Branka Tamšea, a njegov nasljednik na klupi Veselin Vujović i njegovi igrači prilično su se namučili na gostovanju u Poreču. Bilo je na kraju 26:29 za našički sastav, a treba reći da je domaćin na odmor otišao s prednosti od 13:11 koju su na početku drugog poluvremena povećali i na "plus četiri" (15:11).

Izazvalo je to pravo oduševljenje na tribinama porečke dvorane Veli Jože, no u samo pet minuta NEXE je stigao do izjednačenja. Sredinom drugog poluvremena konačno su gosti iz Našica pogotkom Borne Mancija Mičevića i poveli. Posljednjih desetak minuta utakmice proteklo je u vrlo dramatičnom ozračju. Domaći se rukometaši nisu predavali, a vjetar u leđa imali su i u odluci kada je Bakić u fazi 5-1 na poziciji prednjeg igrača dobio dvije minute isključenja. Burno je reagirao crnogorski reprezentativac, pa je zbog prigovora zaradio još dvije minute. Burno je potom reagirao i uvijek temperamentni Vujović, pa je tako u svom debiju zaradio žuti karton. Burno je bilo i na tribinama. Pripadnici domaće navijačke skupine aktivirali su dimnu bombu, pa su suci nakratko prekinuli susret. Kada je susret nastavljen, domaći su dvije minute prije kraja stigli do minimalnog zaostatka. (26:27). U samoj završnici sudbinu domaćih zapečatili su Bezjak i Bakić za ipak pobjedu NEXE-a - 26:29.

- Sreća da smo izbjegli blamažu. To bi u mom debiju bila prava sramota. Ovi su dečki igrali kao dopingirani. Nismo bili dovoljno koncentrirani. Igrali smo premekanu obranu, želio sam odmoriti Kuzmanovića, na kraju je obrana 5-1 koju nismo nešto puno radili znatno pridonijela pobjedi. Na kraju se samo rezultat piše. Idemo dalje. Slijedi utakmica u Švedskoj, učinit ćemo sve da se vratimo s povoljnim rezultatom - poručio je Veselin Vujović, koji je s našičkom ekspedicijom odmah u nedjelju iz Poreča otputovao u Ljubljanu, odakle su se zrakoplovom zaputili u Švedsku.

Za momčadi u Ligi za prvaka slijedi prvenstvena stanka zbog priprema i nastupa hrvatske reprezentacije na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre u Parizu. Bit će to razdoblje u kojem će i Veselin Vujović moći više raditi na nekim svojim zamislima. K.Lacković
POREČ        26 (13)

NEXE        29 (11)

POREČ - SC “Veli Jože”. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić (Zagreb).

POREČ: Muranović, Mataija, Krajcar 4, Rušnjak 1, Car, Boka, Vladić (5+2), Krupić 4, Malinarich 5, Rađaković 3, Ćopić, Ivanković 2, Bajan 3, Čorić i Ljubić 4

NEXE: Račić 3, Bakić 4, Vejin 1, Marguč 3, Car, Sršen 2, Radovanović (6 obrana/1 sedmerac), Manci Mičević 1, Velkavrh, Gadža, Bezjak 1, Štrlek 3, Moslavac 3, Cohen, Melić 5 i Pribetić 3.

Sedmerci: Poreč 3/4; NEXE 4/6; Isključenja: Poreč: 4 minute (Ljubić 2+2); NEXE: 12 minuta (Bakić 2+2, Račić 2, Moslavac 2, Cohen 2, Pribetić 2)