TREĆA NOGOMETNA LIGA ISTOK

Čepinčani su pobijedili i pobjegli Đakovčanima, raspucana Valpovka
Objavljeno 27. veljače, 2024.

Napokon je krenulo. Proteklog vikenda nastavljena je Treća nogometna liga Istok, a već prvo proljetno kolo daje naslutiti da bi do kraja ove sezone natjecanje koje okuplja klubove iz cijele Slavonije i Baranje moglo biti itekako zanimljivo.

Čepin je kraj svoje Uljare u dramatičnoj završnici derbija pobijedio Đakovo Croatiju s minimalnih 1:0 i ostao na vrhu poretka sad s tri boda više u odnosu prema Đakovčanima, Graničar je upisao tek drugu ovosezonsku pobjedu, dobro je u nastavak krenuo i Tomislav iz Cerne, Valpovka je opet igrala dopadljivo, NAŠK upisao pobjedu u gostima...

Iako je prvo proljetno kolo ponudilo niz zanimljivosti, ipak je sav fokus bio na igralištu kraj Uljare, gdje je prvoplasirani Čepin dočekao drugo Đakovo Croatiju. Čepinčani su prezimili na vrhu s istim brojem bodova kao Đakovčani, bili su ispred samo zbog gol-razlike, odnosno jednog pogotka više, ali od subote su na plus tri boda. Pobjednik je odlučen u sudačkoj nadoknadi. Bruno Krstanović, koji je u igru ušao u 78. minuti iskoristio je jedan ubačaj glavom Salvatorea Bilobrka i zabio za 1:0 te donio zelenima sva tri boda i ostanak na vrhu poretka. Bila je to prava derbi-utakmica, bilo je nervoze, žustrine, prekršaja, prigovora, žutih kartona, u 90 i nešto minuta jedni i drugi su imali svojih šanse, ne bi bilo nezasluženo da je završilo "svakom po bod", ali pobjedi domaćina nema se što prigovoriti. Utakmica se igra dok sudac ne označi kraj, a Krstanović je poentirao prije tog kraja i Čepinčani su opet u dramatičnoj završnici svladali Đakovčane. Čepinčani su ove sezone dvaput dobili prvog pratitelja, zeleni su slavili u Đakovu 2:1, sad kod kuće 1:0 i u slučaju istog broja bodova na kraju sezone će imati prednost jer su bolji u međusobnim susretima. Lanjski viceprvak Treće NL Istok, sada posljednja momčad lige, županjski Graničar, krenuo je pobjedom, a žrtva mu je bio Borac iz Kneževih Vinograda. Iz Županje su uoči nastavka poručili kako se nisu predali i da još vjeruju u ostanak, a ta nada je povećana nakon proljetnog starta u kojem su osvojena tri boda. Gosti iz Baranje su poveli pogotkom Luke Rajića, koji je realizirao kazneni udarac tih 0:1 je stajalo do 49. minute kada je Zvonimir Mikić izjednačio, a onda u 89. Josip Lešić pogodio za konačnih 2:1. Graničari su, prikovani za dno, i dalje sa šest bodva minusa u odnosu prema Tomislavu iz Cerne koji je kod kuće (ne)očekivano svladao Bedem iz Ivankova (1:0). Karlo Morovičanin pogodio je za vrijedne bodove kojim je Tomislav došao na samo bod misu za Kutjevom i Slavijom. Slavio je i drugi Tomislav iz lige, Donji Andrijevci su ostali neosvojiva tvrđava, a iz nje je praznih ruku otišla i Slavija (2:0). NAŠK je u Kutjevu u 70. minuti imao vodstvo od 3:0 (Kuš, Furmek, Radinković), a onda na kraju mogao primiti i gol za izjedanaćenje. Kutjevčani su se trgli tek kad su primili treći gol. Jakešević i Majstorović su smanjili rezultat, imao je Majstorović pred kraj dobru prigodu i za poravnanje, ali Našičani su se obranili i kući ponijeli sva tri boda, s kojima su se učvrstili u sredini poretka.

Ivana Liović
REZULTATI 16. KOLA
Čepin - Đakovo Croatia 1:0, Valpovka (Valpovo) - Vuteks Sloga (Vukovar) 4:2, Savonija (Požega) - Oriolik (Oriovac) 2:0, Sloga (Nova Gradiška) - Svačić (Stari Slatnik) 1:2, Graničar (Županja) - Borac (Kneževi Vinogradi) 2:1, Tomislav (Donji Andrijevci) - Slavija (Pleternica) 2:0, Kutjevo - NAŠK (Našice) 2:3 i Tomislav (Cerna) - Bedem (Ivankovo) 1:0.