PRVENSTVO HRVATSKE U TAEKWONDO FORMAMA

Zapažen nastup Slavonaca u Zaprešiću
Objavljeno 22. veljače, 2024.
Zaprešić je bio domaćin taekwondo prvenstva Hrvatske u formama za sve uzraste, a na prvenstvu su nastupali i Slavonci. Taekwondo klub Osijek predstavljala su četiri natjecatelja, mlađi kadet Domagoj Ljevar, juniorka Dora Dragovan, seniorke Nina Vicković i Laura Zahirović. U kategoriji mlađih kadeta Domagoj Ljevar je osvojio drugo mjesto. U juniorskoj JB-3 kategoriji nastupila je Dora Dragovan, koja odnedavno ima crni pojas. Nakon prvog kruga zauzela je 16. mjesto i nije ušla u finalni krug. Nina Vicković je bila u kategoriji SA-1 seniorke starije od 18 godina, gdje je prošla u finale kao petoplasirana. Na kraju je i bila peta. Laura Zahirović u kategoriji SB-2 majstorski pojasevi do 30 godina, koja se za ovu priliku odvijala po pravilima kao na svjetskom prvenstvu gdje su bili izvučeni parovi, nakon odrađenih formi bila je peta izgubivši od Ive Galunić (Dubrava) u borbi za medalju. Laura, Dora i Nina okušale su se i u seniorskom ekipnom natjecanju i osvojile drugo mjesto.

Vinkovački TK Sajnami prvi se put predstavio kao tim koji su činile Ria Smole te Ana i Lucija Jelić, a ekipa je na kraju zauzela šesto mjesto u Hrvatskoj u kategoriji do 18 godina.