TENIS

Marta i Borna u Vinkovcima bili ispred svih
Objavljeno 20. veljače, 2024.
Teniski klub Vinkovci bio je domaćin Dvoranskog otvorenog prvenstva Vinkovaca za tenisačice i tenisače do 12 godina. Na turniru iz kalendara HTS-a nakon zanimljivih mečeva naslove pobjednika osvojili su Borna Marić (TK Vinkovci) i Marta Ramčić (TK Đakovo). Kod dječaka Marić je bio uvjerljiv, u polufinalu je s lakih 6:1, 6:2 svladao Karla Tufekčića (TK Osijek), a u finalu bio je bolji od Jakova Ogrizeka (TK Fenix, Daruvar) sa 6:2, 6:2. Kod djevojčica je završnica bila puno neizvjesnija, Marta Ramčić je u poluzavršnici svladala Ellu Menđušić (Vinkovci) sa 6:1, 6:1, a u drugom polufinalu Stefani Leskovac (TK Olimpija Osijek 1984) bila je bolja od Eme Racić (TK Đakovo) sa 6:3, 6:3. U finalu je bilo napeto, bilo je preokreta, ali je na kraju Marta našla put do pobjede nad Leskovac od 7:6, 6:4. Na rasporedu su još uvijek dvoranski turniri, no hrvatske tenisačice i tenisači uskoro će krenuti u sezonu na otvorenom, iako, kakvo je vrijeme, već se moglo početi igrati vani. I. Li.