SVJETSKO EKIPNO STOLNOTENISKO PRVENSTVO

Djevojke bile sjajne, prolaz u džepu
Objavljeno 19. veljače, 2024.
Hrvatska muška stolnoteniska reprezentacija osigurala je drugo mjesto u skupini 1 na Svjetskom ekipnom prvenstvu u Busanu, te će u razigravanju za plasman u osminu finala igrati protiv neke od trećeplasiranih selekcija. Hrvatska je u ponedjeljak sa 3:0 poražena od Kine, najjače reprezentacije svijeta. Prema očekivanju, naši nisu imali nikakvih izgleda. Izgubili su sva tri susreta, i to bez osvojenog seta. U prvom je dvoboju Fan Zhendong pobijedio Tomislava Pucara, potom je Wang Chuqin bio bolji od Filipa Zeljka, a za kraj je Ma Long nadigrao Franu Kojića. Bio je to treći nastup Hrvatske na SP-u u Busanu i prvi poraz, no i prije ogleda s najslabijom reprezentacijom u skupini, Kubom, osigurano je drugo mjesto, jer je u drugom dvoboju Belgija svladala Kubu sa 3:0. Hrvatske stolnotenisačice ostale su u igri za prolazak skupine, mogle bi čak osvojiti prvo mjesto jer su u susretu 4. kola svladale vodeću Francusku sa 3:0. Prvi bod osigurala je Hana Arapović nadigravši sa 3:0 Prithiku Pavade, potom je Lea Rakovac svladala Jiu Nan Yuan sa 3:1, a posao je dovršila Mateja Jeger pobjedom od 3:1 protiv Charlotte Lutz. I. Li.