SERIJA SE NASTAVLJA

ŽOK Osijek ponovno sjajan i uvjerljiv u Trnskom
Objavljeno 11. veljače, 2024.
Pobjednički marš ŽOK-a Osijek traje i dalje. Odbojkašice s Drave nastavile su ga u Zagrebu, gdje im u sklopu 14. superligaškog kola ništa nije mogao ni Don Bosco. Protiv istog protivnika Osječanke su u prvom dijelu sezone upisale prvu pobjedu sezone, tada s maksimalnim rezultatom. Sada je u dvorani "Boško Božić - Pepsi" u Trnskom bilo malo neizvjesnije, odigran je set više. U prvom su gošće bile u vodstvu, sve do pretkraj, nakon 18:20, Zagrepčanke su bile u boljem ritmu. U nastavku Osijek je čvrst, mala kriza pojavila se tek u završnici četvrtog seta, i to pri vodstvu od 20:24. Prve su četiri meč-lopte prokockane, ali ne i peta te dva boda idu u slavonsku metropolu. Završilo je 1:3 (25:22, 20:25, 19:25, 24:26) za 103 minute. U sastavu su bile: Kainz (L), Županić (L), Matković, Rajndl, I. i M. Lovrić, Gajić, Štebih, Stojković, Lizatović, Mandić i Weinand. Osijek je na trećem mjestu s 20 bodova, dva više od Marina Kaštela, koja sljedeće subote stiže u goste. N.B.