HRVATSKI NOGOMETNI KUP

Vukovar: Lokomotiva osigurala četvrtfinale
Objavljeno 29. studenog, 2023.
Nogometaši zagrebačke Lokomotive pobijedili su u srijedu na stadionu Borovo naselje domaću momčad Vukovar 1991 sa 2:1 (1:1) i tako postali šesta momčad koja se plasirala u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa.

Lokomotiva je povela u 40. minuti pogotkom Roberta Mudražije. U prednosti su bili samo četiri minute, kad je njemački napadač Toerles Knoell s braničem Lokomotive na leđima s oko pet metara uspio svladati Zvonimira Šubarića. Konačnih 2:1 za Lokomotivu postavio je Vladan Bubanja u 80. minuti.

Trećeplasirana momčad Prve nogometne lige pokazala se tvrdim suparnikom za Lokomotivu, ali je momčad Silvija Čabraje ipak uspjela opravdati ulogu favorita i slaviti na teškom gostovanju i na teškom terenu za igru. Prije Lokomotive plasman u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa izborili su Hajduk, Rudeš, Osijek, Dinamo i Gorica.

Preostala dva dvoboja osmine finala bit će odigrana u utorak, 5. prosinca, kad će Cibalia ugostiti Rijeku (13.30), a Varaždin biti domaćin Istri 1961 (16 sati). H