PRVI PORAZ NEXE-A OVE SEZONE

Nije pomoglo ni 19 Kuzmanovićevih obrana
Objavljeno 29. studenog, 2023.
Rukometaši NEXE-a doživjeli su prvi poraz ove sezone u Europskoj ligi, a ujedno to im je bio i prvi poraz sezone, računajući i susrete u hrvatskoj Premijer ligi. Bolji od njih u utorak navečer bili su rukometaši Skjern Handbolda. Slavili su 33:30. NEXE je unatoč porazu zadržao vodeće mjesto u D skupini. Skjern je tako došao do prve pobjede nad NEXE-om, nakon tri uzastopna susreta u kojima je slavila našička momčad. U posljednjem susretu u 1. kolu Europske lige NEXE je slavio sa čak 39.25. Uoči novog okršaja Skjerna i NEXE-a treneri obje momčadi imali su dosta problema sa slaganjem momčadi. Trener NEXE-a Branko Tamše uoči polaska za Dansku ostao je bez Bakića i Manci Mičevića koji su zbog problema s crijevnom virozom na žalost morali ostati u Našicama, a manjih problema s ramenom imao je Lovro Jotić. Probleme s mišićem lista još uvijek vuče Fahrudin Melić. Dobra je vijest da se u momčad nakon dužeg izbivanja zbog neugodne povrede vratio Marko Račić. Tamše je u zapisniku imao 14 igrača, a još lošiju situaciju imao je odnedavno trener Skjerna Mathias Madsen, koji je na klupi imao samo 12 igrača. U odnosu na prvu utakmicu u Našicama u sastavu nije bilo Burića, Tangena i Jacoba Rasmussena, no svi ostali su bili izuzetno motivirani uz podršku velikog broja navijača. Bolje su domaći otvoili utakmicu. Poveli 3:0, NEXE serijom od 4-1 uspijeva poravnati. Opet slijede danske minute gdje odlaze na pet pogodaka prednosti (9:4 i 10:5). I onda opet slijedi našičkih pet minuta i serija 5:0 za novo poravnanje (10:10). Razbranio se Dominik Kuzmanović koji je bio fantastično raspoložen i upisao čak 19 obrana, no bodovi su unatoč tome ostali u Danskoj. Do kraja prvog poluvremena ponovno su Danci bili bolja momčad te su otišli na odmor s tri pogotka prednosti.

U nastavku susreta iskusni domaći vratar Winkler u 32. i 34. minuti obranio je sedmerce Meliću i Vejinu, podarivši svojim suigračima dodatni impuls koji su iskoritili i ponovno se odvojili na +5 u 40. minuti. Publika je glasno skandirala i vjerojatno pomislila da će ubrzo sve biti gotovo, no "Gromovi" su ponovno izvukli dodatne atome snage i napravili mini seriju 3:0. Kuzmanović je poskidao pet lopti za redom i u 54. minuti uspjeli su smanjiti zaostatak na minimalnih 29:28. Mogao je Kuzmanović i poravnati rezultat nakon promašaja Danaca. Pokupao je zabiti pogodak iz svoga prostora, no lopta je završila pored vratnice. Skjern je potom zabio, u napadu se Sršen pokliznuo i danskoj priči je ovaj put bio kraj. NEXE i Skjern dvije su prvoplasirane momčadi koje će u drugi krug prenijeti po dva bodaa. NEXE će u utorak gostovati u Portugalu kod Brage, a prije toga odradit će i susret 12. kola Premijer lige u subotu u Našicama protiv Rudara. K.L./RK NEXE
Skjern Handbøld *33 (18)

NEXE *30 (15)

SKJERN - Skjern Bank Arena. Suci: Titouan Picard, Pierre Vauchez (Francuska)

Delegat: Päivi Mitranen (Finska)

SKJERN HANDBOLD: Bonde (6 obrana), Bergholt 5, Troelsen, Pettersen 3, Nazare 9, Gaudin 5, Winkler (3+2), Beck – Hansen 1, Jönsson 7, Rasmussen 2, Würtz, Bromerhom, Andersen

NEXE: Kuzmanović (19+0), Račić, Vejin 5, Marguč 2, Sršen 2, Radovanović, Jotić 4, Velkavrh, Bezjak, Štrlek 4, Moslavac 3, Tomić, Melić 7 i Pribetić 1.

Sedmerci: Skjern Handbøld: 4/4; NEXE: 8/10; Isključenja: Skjern Handbøld: 8 minuta (Nazare 2+2, Beck-Hansen 2+2); NEXE: 4 minute (Tomić 2, Pribetić 2)