SUPERSPORT PRVA NOGOMETNA LIGA

Zrinski kod susjeda osigurao naslov jesenskog prvaka lige
Objavljeno 27. studenog, 2023.

U Bijelom Brdu i nakon 16. kola SuperSport Prve nogometne lige i sudara sa susjedom Zrinskim Osječko 1664 može slobodno zapjevati Balaševićev stih: "A mi smo bolje svirali neg‘ što smo bili plaćeni." Bjelobrđani su opet odigrali utakmicu u kojoj su imali nekoliko dobrih šansi, u kojoj su mogli do vodstva, ali su se ispromašivali, a onda u završnici pali. Kod njih se taj scenarij ove polusezone često ponavlja i nikako da se prekine. Zrinski je u 88. minuti pogotkom džokera s klupe Ajdina Mujagića došao do minimalne pobjede (0:1) s kojom se učvrstio na vrhu poretka, a BSK ostavio na samom začelju tablice.

Slavonski ogled pred 500-tinjak gledatelja ponudio je dobar nogomet, bilo je puno trke i viskog inteziteta, a odluka o pobjedniku pala je u samoj završnici utakmice. Prije te ključne 88. minute BSK je bio bolji suparnik, imao bolje šanse, stvorio ih je više, no što vrijedi sve dobro napraviti i kreirati, a onda uprskati kad trebaš zabiti. Ta kronična neefiksnost i dekoncentracija u završnom udarcu koštala je Bjelobrđane ove sezone previše bodova, zato i jesu na posljednjem mjestu, iako po igri i kvaliteti momčadi zaslužuju mnogo više od "fenjera".

- Ima li više smisla uopće pričati o našim problemima s realizacijom. Umoran sam od toga... - bila je prva reakcija trenera BSK-a Denisa Krstanovića.

Doista nema, Bjelobrđani dobro kreiraju, ali ne zabijaju i tijekom zimske stanke morat će se dobro presložiti jer slijedi im neizvjesno i puno strepnje proljeće. S druge strane lider Zrinski Osječko 1664 nije odigrao na razini nekih prošlih utakmica, ali je na kraju uzeo ono što mu se ponudilo i s nova tri boda osigurao je naslov jesenskog prvaka. Iako je u Bijelo Brdo došao bez nekoliko važnih karika, trener Igor Budiša imao je spremljen odgovor za agresivnu igru domaćih, posebice u prvom poluvremenu, u drugih 45 minuta je sve karte bacio u napad, i to mu se isplatilo. Mujagić je u igri zamijenio prvog topnika lige Dogana i ubrzo zabio taj jedan, ali supervrijedan pogodak, s kojim će Zrinski ove zime sve konkurente gledati s vrha.

Ivana Liović

Standings provided by Sofascore
BSK       0

ZRINSKI       1 (0)

BIJELO BRDO - Igralište u Bijelom Brdu. Gledatelja: 500. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace). Strijelac: 0:1 Mujagić (88). Žuti kartoni: Vujanić, Šorša (BSK)

BSK: Đilas, Stanušić, Žutić, Vujanić, Nikolić (od 79. Baković), Mihaljević (od 79. Rudić), Šorša, Plum (od 79. Mendeš), Solić (od 56. Pejić), Tomašević, Knežević (od 67. Pušić). Trener: Denis Krstanović

ZRINSKI OSJEČKO 1664: M. Stanić, Unušić, Kuprešak, Ćubel, Horvat, Pekarić (od 88. Svržnjak), Korov (od 69. Pejić), Jajalo, Jelavić, Dogan (od 81. Mujagić), Tadić. Trener Igor Budiša

Rezultati 16. kola
Vukovar 1991 - Sesvete 3:1, Solin - Cibalia 0:3, BSK Bijelo Brdo - Zrinski Osječko 1664 0:1, Jarun - Dugopolje 0:2 i Dubrava Tim kabel - Croatia Zmijavci 2:1. Danas (ponedjeljak) igraju Šibenik - Orijent.

Vinkovčani slavili u Dalmaciji
Nogometaši Cibalije iznenadili su igrom i stavom u Dugopolju, gdje Solin igra domaće utakmice. Vinkovčani su u posljednje vrijeme bili u slobodnom padu, igra i forma nisu na zavidoj razini, zato su u Dalmaciju otišli s mišlju “bilo kakav ulov bit će dobar”. Na kraju su zabili tri pogotka i ulovili sva tri boda. Doduše, ni Solinu ne ide najbolje, ali tko god je igrao u Dugopolju protiv dalmatinskih momčadi, zna da je tamo teško uzeti bodove. Kapetan Karlo Išasegi zabio dva pogotka, a između njega u strijelce se upisao i Miljanić za sigurnu pobjedu Vinkovčana.