PRVA HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠA

Vrijednosnice Osijek u Zadru upisale šestu prvenstvenu pobjedu
Objavljeno 21. studenog, 2022.
Gostujuće slavlje osječkih košarkaša u sklopu 8. kola Prve hrvatske lige. Treći uzastopni trijumf, šesti ukupno, Vrijednosnice Osijek ostvarile su u Zadru. U Dvorani Krešimir Ćosić "brokeri" su nadvisili Jazine Arbanasi sa 83:68 (19:23, 23:17, 25:17, 16:11). Izjednačeno je bilo u prvom poluvremenu, gosti su na odmoru imali samo dva poena prednosti, ali su u drugih 20 minuta ipak opravdali ulogu favorita i boljim izdanjem na parketu. Nešto kvalitetniji defenzivni pristup uništio je svaku nadu Zadranima, koji su na ulasku u posljednju dionicu bili već deset poena u zaostatku. Momčad Srđana Helbicha sve je imala pod kontrolom do kraja, te je ostvarila zasluženu i očekivanu pobjedu. Najviše poena za nju ugradio je Bradgord, koji je uz 22 poena imao i sedam asistencija i pet skokova. Efikasan, posebno u prvom dijelu, bio je Vranješ, koji se zaustavio na 20 poena, Budimir je dodao 10 uz isti broj skokova, a dvoznamenkast je još bio i Bošnjak (11). Još su igrali: Dmitrović 8, Tomljenović 2, Šiško 2 i Sudžum 8. N.B.