TREĆA NL “ISTOK”

Slavija maknula Graničara s vrha
Objavljeno 3. listopada, 2022.
Slavonsko-baranjski najkvalitetniji amaterski nogometni razred protekloga je vikenda na rasporedu imao utakmice sedmog kola u kojem je isto toliko pobjeda pripalo domaćim sastavima, dok je iz Županje kompletan plijen otišao sa Slavijom za Pleternicu. To je bio i etapni derbi nakon kojeg Graničar nije više vodeći sastav, iako je od 12. minute imao igrača više i u samoj završnici primio poražavajući pogodak. Slavija je tako otišla preko dosadašnjeg lidera i smjestila se na drugo mjesto, jer se na prvo popela Slavonija. Ona protivnike dočekuje u Pleternici gdje je gostovalo probuđeno Kutjevo i namučilo Požežane za koje je ponovno igrač odluke bio kapetan Ivan Antunović, koji je postigao i jedini pogodak. Istodobno se nije promijenio nositelj “fenjera” koji i nadalje stanuje u Đakovu, nakon poraza u Ivankovu, gdje su igrači Bedema zabili sva četiri pogotka, ali prvi u vlastitu mrežu te na odmor otišli s tim zaostatkom. U nastavku je Goran Borko “hat-trickom” preokrenuo rezultat i smjestio svoju momčad u gornji dom. U kojem se dan ranije učvrstio Borac nakon što je iz Kneževih Vinograda tada drugoplasirana Sloga otišla praznih ruku te pala na petu poziciju ispred sebe propustivši i svoga posljednjeg domaćina. Baranjac iz Darde pao je u donji dom zahvaljujući porazu u Valpovu, gdje su štićenici trenera Ivice Vučka imali početnu prednost koju su domaći “zeleni” s tri pogotka preokrenuli te nastavili prilično zadovoljavajuću jesen. “Zeleni” iz Čepina pali su na pretposljednju poziciju nakon poraza u našičkom derbiju začelja gdje se NAŠK, postigavši po pogodak u svakom dijelu igre, domogao vrijednih bodova. Bez njih je ostao Omladinac u obližnjem Oriovcu, iako je na odmoru imao minimalnu prednost da bi se u Gornju Vrbu vratio bez ičega, budući da je Oriolik s tri pogotka u nastavku zadržao bodove u kući te u nju donio mir. Mirnije je sada i u Starom Slatiniku gdje je Svačić protiv solidne Vuteks Sloge zakapario vrijedne bodove do odmora tada imajući dva pogotka prednosti i potom s još jednim Vukovarce ispratio kući. D.L.

Standings provided by Sofascore
REZULTATI 7. KOLA
Borac (Kneževi Vinogradi) - Sloga (Nova Gradiška) 2:0, Graničar (Županja) - Slavija (Pleternica) 0:1, Svačić (Stari Slatinik) - Vuteks Sloga (Vukovar) 3:0, Bedem (Ivankovo) - Đakovo Croatia 3:1, Slavonija (Požega) - Kutjevo 1:0, NAŠK (Našice) - Čepin 2:0, Valpovka (Valpovo) - Darda 3:2 i Oriolik (Oriovac) - Omladinac (Gornja Vrba) 3:1.

U 8. kolu, 8. i 9. listopada, sastaju se: Sloga - Svačić, Vuteks Sloga - Oriolik, Slavija - Borac, Omladinac - NAŠK, Čepin - Valpovka, Darda - Slavonija, Bedem - Graničar i Đakovo Croatia - Kutjevo.