NEXE PRORADIO U NASTAVKU

Teška pobjeda u Varaždinu za sretan put u Francusku
Objavljeno 16. listopada, 2021.

Teško, ali zasluženo rukometaši NEXE-a došli su do pobjede u Varaždinu, koje im sada postaje tradicionalno teško gostovanje. Domaćin je u 10. minuti poveo 6:3. nedugo zatim domaći su imali čak pet pogodaka prednosti pa je s klupe morao reagirati Branko Tamše i zvati minutu odmora. Nije to pomoglo Našičanima, domaći su povećali prednost za NEXE zabrinjavajućih 12:5. Ipak, do odmora gosti su smanjili zaostatak na tri pogodaka razlike. Prvo poluvrijeme ipak je bilo dovoljno upozorenje NEXE-u. Samo četiri minute u nastavku bilo im je dovoljno za izjednačenje kada je kapetan Saša Barišić-Jaman pogodio iz sedmerca (14:14). Car potom sjajno brani i sam zabija pogodak na prazan gol za vodstvo (14:15), a nekadašnji igrač NEXE-a Damir Turković primoran je pozvati time out. Do kraja susreta ipak nije više bilo nikakvih prijetnji od strane varaždinskih rukometaša. "Gromovi" su pojačali ritam u 56. minuti imali su prednost od sedam pogodaka (24:31), na kraju konačnih šest razlike (27:33). Halil Jaganjac bio jer najefikasniji kod NEXE-a s osam postignutih pogodaka. Jedan više od najefikasnijeg domaćeg igrača Grubišića. Barišić-Jaman nepogrešiv sa sedam metara. Imao je 6-6. Moreno Car imao je 12 obrana uz jedan, već opisani pogodak. Rukometaši NEXE-a sada mogu mirno na put prema Francuskoj gdje će u utorak u gradu Aix en Provenceu odigrati susret prvog kola grupne faze EHF Europske lige. K.L.
VARAŽDIN 1930 *27 (14)

NEXE *33 (11)

VARAŽDIN - Arena Varaždin. Suci: Matija Brodić i Matija Hodžić (Zagreb)

VARAŽDIN 1930: Herceg (11+0), Šagij 1, Trojko 2, Budinski 6, Tompić, Sklepić 3, Flajšman, Grubišić 7, Vidaček 5, Kranjec, Kasap 1, Puček 1, Divjak, Marčec, Vincek, Tači 1

NEXE: Mileta 3, Barišić Jaman 6, Vejin, Car 1 (12), Radovanović (3),Greganić, Vida 4, Manci Mičević 2, Blažević, Velkavrh 1, Severec, Godec 3, Moslavac 1, Jaganjac 8, Kavčič I Pribetić 3

Sedmerci: Varaždin 1930 4(3); NEXE 6(6); ISKLJUČENJA: Varaždin 1930 12 minuta (Trojko 2, Sklepić 2, Vidaček 2+2, Vincek 2+2); Nexe 6 minuta (MIleta 2, Jaganjac 2, Kavčič 2)