KVALIFIKACIJE ZA U21 EUROPSKO PRVENSTVO

Bišćanovi "frajeri" slavili u varaždinskom spektaklu
Objavljeno 8. listopada, 2021.
U sjajnoj utakmici mladi Vatreni svladali su Norvešku i sačuvali maksimalan učinak

Hrvatska nogometna U21 reprezentacija ostvarila je i treću pobjedu u kvalifikacijama za Euro 2023. U uzbudljivoj utakmici u Varaždinu mladi Vatreni svladali su Norvešku s 3:2 zadržavši maksimalan učinak, a gostima nanijevši prvi poraz.

Nisu naši mladi reprezentativci mogli poželjeti bolje otvaranje susreta jer su poveli već nakon 75 sekundi igre. Sučić je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, nakon gužve najbolje se snašao Šimić te iz blizine zatresao mrežu za 1:0. Bio je to pogodak koji je šokirao goste, a mladim Vatrenima dao dodatni poticaj. U devetoj minuti Sučić je ubacio iz kornera s desne strane, a Marin glavom pucao pokraj desne vratnice. Dvije minute potom Marin je pronašao Šimića, koji je s desetak metara pucao preko grede. U 13. je Boško Šutalo ukrao loptu, izišao pred norveškog vratara koji je uspio skratiti kut te sačuvati svoju mrežu. No ne zadugo, jer je Hrvatska u 16. minuti nakon još jednog prekida udvostručila prednost. Palaversa je prizemno izveo korner s lijeve strane, Marin propustio loptu kroz noge, a Sučić pucao neometan sa 17 metara, lopta je na putu do mreže pogodila Josipa Šutala te prevarila gostujućeg vratara. Bio je to uraganski početak mladih Vatrenih nakon kojeg su "do zraka" došli i Norvežani. Sve češće su boravili na našoj polovici terena, pokušavajući najčešće dugim loptama ugroziti Pandurov mrežu, no naša je obrana sve potencijalne prijetnje uspješno otklanjala. Tek u 44. minuti Norveška je prvi put opasnije zaprijetila, Botheim je primio loptu za Larsena, čiji je silovit udarac pod gredu Pandur obranio.

Kao i otvaranje prvog, i prvih četvrt sata drugog poluvremena donijelo je puno uzbuđenja te tri pogotka. Najprije je Šimić (52.) odlično uposlio Sučića, koji se varkom oslobodio Christensena, ali je njegov udarac sa sedam metara Klaesson obranio. Samo tri minute kasnije Sebulonsen je smanjio na 2:1, pogodivši s 15 metara suprotni, donji desni kut. U 57. ponovno je bilo dva razlike za nas, nakon još jednog prekida. Sučić je ubacio iz kornera s desne strane, a Vušković na prvoj vratnici s pet metara zatresao mrežu. No već u sljedećoj minuti Norveška uzvraća, Ceide je s 20 metara prizemno pogodio donji lijevi kut za 3:2. U 60. Pandur je spašavao u petercu ispred Larsena, a potom je opet zaprijetila Hrvatska, udarac Sučića (66.) s gotovo 30 metara pod gredu Klaesson je odbio u korner, dok je Šimić (70.) glavom pucao preko gola.

Do kraja susreta Norvežani su pritiskali, često ubacivali u naš šesnaesterac, no nisu stigli do izjednačenja, pa će Hrvatska u goste Azerbajdžanu (12. listopada) s maksimalnih devet bodova.

Goran Roguljić
Hrvatska*3 (2)

Norveška*2 (0)

VARAŽDIN - Gradski stadion. Vrijeme i teren pogodni za igru. Gledatelja: 500. Sudac: Jaroslav Kozik (Ukrajina) 6,5. Strijelci: 1:0 Šimić (2), 2:0 Sučić (16), 2:1 Sebulonsen (55), 3:1 Vušković (57), 3:2 Ceide (58). Žuti kartoni: J. Šutalo, Vušković (Hrvatska), Heggheim, Daland (Norveška).

IGRAČ UTAKMICE: LUKA SUČIĆ (HRVATSKA)

HRVATSKA: Pandur 6, B. Šutalo 6,5, Soldo 6,5, Vušković 7, J. Šutalo 6,5, Čolina 6, Sučić 7,5 (od 78. Smolčić -), Palaversa 6,5, Marin 6,5 (od 78. Bušnja -), Šimić 7 (od 90. Ljubičić -), Kačavenda 6,5 (od 90. Baturina -).

NORVEŠKA: Klaesson 6, Sebulonsen 6,5, Heggheim 5,5 (od 75. Kolskogen -), Daland 6, Østrøm 5,5 (od 46. Ceide 6,5), Larsen 6, Askildsen 6, Hove 6 (od 75. Sahraoui -), Evjen 5,5 (od 46. Christensen 6), Botheim 6, Holm 6 (od 79. Stenevik -).

Skupina A
Hrvatska - Norveška 3:2, Azerbajdžan - Finska 1:1, Estonija - Austrija (igrano sinoć).

Sljedeći susreti (12.10.): Norveška - Estonija, Azerbajdžan - Hrvatska, Finska - Austrija