OSVRT NA 10. KOLO HT PRVE HNL

Vodeći kvartet po planu, spektakl u Velikoj Gorici
Objavljeno 28. rujna, 2021.
Vodeći kvartet HT Prve HNL u 10. kolu nije načinio krivi korak. Iako je samo Hajduk od te četiri vodeće momčadi igrao na svom terenu svi su zabilježili nove pobjede. Međutim, drugačija od ostalih bila je sjajna utakmica u Velikoj Gorici gdje je Rijeka slavila protiv Gorice (4:3). Nije to prvi put da te dvije momčadi prirede pravu golijadu. Isti ishod, ali s drugačijom fabulom, dogodio se i kada je Rijeka posljednji put gostovala na istom tom stadionu. Tada su Riječani vodili s 4:0, pa su na kraju spašavali pobjedu. Ovaj put Gorica je imala dvaput vodstvo (1:0, 2:1), ali znate već kako to ide s Rijekom. Uspjela je preokrenuti, a pravi je show uslijedio u sudačkoj nadoknadi. Prvo je Gorica, koja je od 51. minute imala igrača manje zbog isključenja Delfija, izjednačila na 3:3, ali samo minutu kasnije Pavičić je pogodio za pobjedu gostiju. Tako je Gorica nakon lude utakmice u Gradskom vrtu u prošlom kolu, sudjelovala u još jednom sličnom raspletu koji nije bio povoljan po nju. Osijek je na Šubićevcu potvrdio kako mu je Šibenik standardna mušterija otkako je na klupi Nenad Bjelica. Iako su domaćini ušli ambiciozno u susret, utišao ih je rani pogodak Fiolića, a onda više nisu imali izgleda protiv bijelo-plavih koji su u završnici potvrdili pobjedu pogotkom Žapera. Dinamo se, pak, doslovce prošetao kroz Koprivnicu. Slaven Belupo nije imao ni najmanjih izgleda, a uvjerljivu pobjedu “modrih” uljepšao je majstorski pogodak Oršića. Hajduk je na Poljudu dugo lomio otpor žilave Lokomotive, a prema novoj pobjedi Splićane je poveo, a tko drugi nego Marko Livaja, koji je pobjedonosni pogodak zabio devet minuta prije isteka 90. minute. Međutim, nije to bio kraj jer se igralo čak deset minuta nadoknade, a u toj desetoj minuti Kalinić je morao spašavati pobjedu Hajduka nakon udarca Kačavende. Ipak, bodovi su ostali u Splitu, pa Hajduk nastavlja ravnopravnu utrku za titulom. Priliku za bijeg sa samog dna prvenstvene ljestvice imao je Hrvatski dragovoljac koji je u derbiju začelja sinoć ugostio Istru 1961.

Inače, bilo je ovo još jedno vrlo efikasno kolo u kojem je u četiri susreta postignuto 15 pogodaka, što je prosjek od 3.75 po utakmici, pa su gledatelji opet imali što vidjeti. Njih se ukupno na četiri utakmice skupilo 10.396.

Dalibor Keler
REZULTATI 10. KOLA
Slaven Belupo - Dinamo 1:4, Šibenik - Osijek 0:2, Gorica - Rijeka 3:4, Hajduk - Lokomotiva 1:0, Hrvatski dragovoljac - Istra 1961 (igrali sinoć).