BOKSAČKA DRŽAVNA SMOTRA

Veočić je prvak i najbolji tehničar
Objavljeno 27. rujna, 2021.
Na zagrebačkom Jarunu, u borilištu na otvorenom i u odličnoj organizaciji BK-a Gladijator, nakon tri dana borbi završeno je Prvenstvo Hrvatske za seniore U-22 i za žene u svim dobnim kategorijama.

Na Jarunu su bili i Slavonci te se predstavili u dobrom izdanju. Borba koja se s nestrpljenjem očekivala završnog dana PH bila je u srednjoj kategoriji (do 75 kg) između reprezentativaca i starih rivala Gabrijela Veočića iz Slavonskog Broda i Noe Ježeka (Titan Gym). Sjajni Veočić bio je bolji u sve tri runde pobijedivši sa 5:0. U poluvelter kategoriji do 63,5 kg reprezentativac, Puljanin Diego Mamić, inače prvak u lakoj kategoriji, potvrdio je dominaciju i osvojio naslov prvaka prekidom u prvoj rundi protiv srebrnog Brođanina Marka Pudića.

Nikolina Ćaćić je nakon nastupa na Olimpijskim igrama u Tokiju uzela stanku, no vratila se u ring i pokazala da joj nema ravne u Hrvatskoj. Suvereno je osvojila osmi naslov prvakinje države zaredom, ovaj put u kategoriji do 54 kg, rutinski svladavši Anamariju Cvrk iz Kutine.

Inače, proglašeni su i najbolji natjecatelji Prvenstva Hrvatske. Kristijan Duje Gaćina (BK Gladijator) proglašen je najboljim boksačem, Gabrijel Veočić (Sl. Brod) najboljim tehničarom, a Nikolina Ćaćić najboljom boksačicom. I. Li.