PAKET24 PREMIJER LIGA ZA RUKOMETAŠE

Rukometaši Spačve su na teškom ispitu u Dubravi došli do prve pobjede
Objavljeno 27. rujna, 2021.
Nakon dva poraza rukometaši Spačve Vinkovci ostvarili su prvu pobjedu u Ligi A Paket24 Premijer lige. Pomalo iznenađujuće i protiv očekivanja, odnijeli su bodove iz zagrebačke Dubrave, čiji je sastav u prvenstvo krenuo suprotnog uspjeha od Vinkovčana, s dvije pobjede.

Vinkovčani su od početka bili bolja momčad, u 13. minuti gosti su imali “plus pet” (3:8) nakon niza od pet pogodaka zaredom. Premda se Dubrava u završnici prvoga dijela približila na “minus dva”, Spačva je ipak na odmor otišla s tri pogotka prednosti (13:16). Nakon nepunih pet minuta drugog poluvremena rezultat je bio izjednačen (17:17). Sredinom nastavka Dubrava uspijeva postići četiri pogotka uzastopce i od 20:22 stići na 24:22. Potpuno je okrenula i očekivalo se da je uhvatila ritam kojim će slomiti goste, no Spačva je odgovorila serijom od 6-2 i u posljednje tri minute ušla s dva pogotka viška. Dubrava uspijeva još jednom izjednačiti (28:28), no sama završnica pripada Vinkovčanima. Dubrava nije iskoristila sedmerce i bodovi odlaze u Vinkovce. U redovima Spačve Filip Mažurana postigao je deset, a Marko Vignjević sedam pogodaka, koliko je postigao i Matej Komljenović kod domaćina. Bivši igrač NEXE-a Tomi Vozab zabio je šest pogodaka za Dubravu. K.L./HRS
DUBRAVA       29 (13)

SPAČVA VK.       31 (16)

ZAGEB - SD Dubrava. Gledatelja: 70. Suci: Davor Lončar i Zoran Lončar (Varaždin).

DUBRAVA: Matov (1+2), Kajba, Marković (3+0), Farkaš, Vozab 6, Barbić 3, Mandić, Turčić, Lisac 5(1), Petreković, Molc 2, Malbašić 2, Sofić, Obradović 2, Kaštelan 2, Komljenović 7.

SPAČVA VINKOVCI: Čirović (0+1), Pašagić (8+1), Romić, Maroš, B. Mažurana 3, Čičak 4, Božičević 4(1), Vignjević 7(2), Blašković, Zadro, F. Mažurana 10, Bog. Peštić 1, Kuže, Bolanča 1, N. Peštić 1.

SEDMERCI: Dubrava 3(1), Spačva Vinkovci 6(3); ISKLJUČENJA: Dubrava 12 minuta (Lisac 2, Malbašić 2, Obradović 2+2, Kaštelan 2, Komljenović 2); Spačva Vinkovci 6 minuta (B. Mažurana 2, Čičak 2, Božičević 2).