KOŠARKAŠI S DRAVE ODRADILI POSLJEDNJI TEST UOČI SEZONE

Stvari još nisu sjele na mjesto
Objavljeno 14. rujna, 2021.
Četiri dana prije početka novog izdanja HT Premijer lige košarkaši s Drave odradili su posljednju pripremnu utakmicu. Posljednji test nije donio pozitivan rezultat, što bi svakako bila dobra najava uoči početka borbe za domaće bodove. Vrijednosnice Osijek su u Gradskom vrtu ugostile subotički Spartak, a posljednjih 40 minuta predszone završeno je pobjedom gostiju od 72:86 (20:23, 22:21, 19:17, 11:25). Jasno je da su "brokeri" priliku za pozitivan rezultat i poboljšanje ozračja u svlačionici izgubili u posljednjoj četvrtini, koja je odrađena poprilično sterilno. Domaćin je posljednjih šest minuta igrao bez tri igrača iz startne postave, koja su napustila igru zbog pet osobnih pogrešaka. Nakon toga igra se poptuno raspala, a to najbolje govori da će Osječani u sezonu krenuti s poprilično tankim kadrom. Inače, Subotičani čak nisu ni članovi elitnog košarkaškog srpskog razreda, stoga poraz od kluba koji igra u tamošnjoj prvoj ligi treba biti upozorenje. Kod domaćina Makoi je bio prvi strijelac (21), dodao je sedam skokova i tri asistencije, a Porobić je zabio 14, uz šest dodavanja i pet skokova. Još su igrali Lisica 14, Filipović 3, Tokić 9, Špehar 4, Bošnjak 3, Topolović 4, Tomljenović te Jurić i Kurepa. U subotu u Gradski vrt stiže Sonik Puntamika za otvaranje nove premijerligaške sezone. N.B.