TREĆA HNL "ISTOK"

Remi u jurjevačkom derbiju susjeda, Vukovar je na vrhu
Objavljeno 13. rujna, 2021.

Tri su momčadi uoči vikenda bile još neporažene, a koje su to ostale i nakon susreta petog kola. Izmijenjen je redoslijed koji je sada svrstao Vukovar 1991 na vrh tablice najboljeg slavonsko-baranjskog amaterskog nogometnog razreda zahvaljujući njegovoj domaćoj pobjedi na igralištu u Borovu naselju i istodobnom remiju u jurjevačkom derbiju kola gdje su se na tamošnjoj "Bari" sastali susjedi Zrinski i Đakovo Croatia.

Okršaj, nedvojbeno, nije bio dobrosusjedski jer je pokazano čak 12 žutih kartona (5+7), a za neraspoređena preostala dva boda čini se da više može žaliti domaći sastav. Naime, štićenici trenera Josipa Milardovića na odmoru su imali dva pogotka prednosti koja su sredinom nastavka igrači trenera Igora Totha anulirali nakon čega je bilo vrlo živo, ali se rezultat nije promijenio što je išlo na ruku Vukovaru 1991. Upisao je planiranu pobjedu nad novakom iz Darde do koje je, međutim, favorizirani domaćin došao tek u nastavku utakmice budući da su pristigli Baranjci na odmoru imali aktivni remi. Momčad trenera Ivice Vučka uvodno je bio u minusu koji je poništen, ali su Darđani u drugom poluvremenu primili još dva pogotka te doživjeli i treći gostujući poraz. Mršavi remi je stoga ostvaren na našičkom Gradskom stadionu gdje gledatelji nisu vidjeli pogodak, a čime je zadovoljniji gost iz Čepina koji se još traži identično kao što NAŠK traži prvu ovojesensku pobjedu. Bez nje je još i požeška Slavonija koja je ostala na tri remija poslije poraza u Novoj Gradiški gdje se Sloga domogla prvih bodova, ali i zadržala zadnju poziciju uhvativši, međutim, priključak s konkurencijom. Prema gore grabi Marsonia došavši do domaćih kapitalnih bodova protiv prošlosezonskog prvaka Belišća kojem je ponovno jedna lopta presudila, a ovaj put je u njihovoj mreži završila u 88. minuti koja je odredila povratak iz Slavonskog Broda praznih ruku. Takve su, uz punu mrežu, bile i u Bukovljaka koji polako padaju u čijem su kontekstu pali već nakon prvih 45 kutjevačkih minuta kada je istoimeni domaćin imao tri pogotka prednosti i nastavak načinio formalnošću poslije kojeg se ugurao u gornji tablični dom. Znatno je bolja sada situacija i u Županji, gdje je kompletan plijen ostavila dobrostojeća Slavija u završnici tek ublaživši poraz od Graničara kojem je ta pobjeda itekako dobrodošla poslije lošeg ulaska u prvenstvo. Neočekivano loše su krenuli i Oriovčani koji su stoga imperativno u subotu morali pobijediti obližnjeg novaka iz Gornje Vrbe koji je dugo prijetio odnijeti bod, da bi u završnici sva tri ostavio Orioliku, kojem je to bila prva pobjeda. Uzastopnu je ostvarila Vuteks Sloga u Ivankovu, gdje je domaći Bedem, zamalo, nadoknadio tri pogotka zaostatka, ali nakon što je došao na minus, jedan pristigli Vukovarci zabili su četvrti pogodak te otišli u mirnije vode u ukupnom poretku.
Dražen Lekšan

Standings provided by SofaScore LiveScore
U 6. kolu, 15. rujna (SRIJEDA), sastaju se: Kutjevo - Bedem, Vuteks Sloga - NAŠK, Čepin - Graničar, Omladinac - Vukovar 1991, Slavonac - Darda, Slavija - Zrinski, Đakovo Croatia - Sloga, Belišće - Oriolik i Slavonija - Marsonia.

REZULTATI 5. KOLA
Bedem (Ivankovo) - Vuteks Sloga (Vukovar) 2:4, Kutjevo - Slavonac (Bukovlje) 5:1, Vukovar 1991 - Darda 3:1, NAŠK (Našice) - Čepin 0:0, Zrinski (Jurjevac) - Đakovo Croatia 2:2, Graničar (Županja) - Slavija (Pleternica) 2:1, Marsonia (Slavonski Brod) - Belišće 1:0, Sloga (Nova Gradiška) - Slavonija (Požega) 3:1 i Oriolik (Oriovac) - Omladinac (Gornja Vrba) 2:1.