SUPERSPORT PRVA NL

Zrinski se vratio na vrh,
Dogan za pobjedu u 95.
Objavljeno 12. svibnja, 2024.
Zrinski je do pobjede protiv Jaruna došao na dramatičan način duboko u sudačkoj nadoknadi
Zrinski Osječko 1664 došao je do još jedne dramatične pobjede na gostovanjima, a njegov junak opet je bio napadač Dominik Dogan, koji je zabio oba pogotka u pobjedi nad Jarunom.

Dogan je pobjedu donio u trenucima kada se već činilo kako će Zrinskom ona izmaknuti, a samim time i vodeća pozicija na tablici. Igrala se peta minuta sudačke nadoknade kada se Dogan prišuljao iza leđa obrane Jaruna i iz jedne akcije koja nije izgledala opasno zabio iznimno vrijedan pogodak za osvajanje sva tri boda. Zrinski Osječko 1664 tako se vratio na vrh tablice nakon što su na njemu dva dana proveli Šibenčani. Susret je za Zrinski počeo po planu. Već u drugoj minuti Dominik Dogan je pokazao svoj golgeterski instinkt kada se vrlo lijepo snašao u kaznenom prostoru te iz okreta s 13-14 metara pogodio lijevi kut za vodstvo. Gosti su se nakon toga nekako pritajili, a Jarun je preuzeo kontrolu utakmice i do poluvremena uspio izjednačiti preko svog iskusnog kapetana Ibaneza. Bio je dovoljan samo trenutak neopreza obrane Zrinskog. U 29. minuti Ibanez im se ubacio kazneni prostor i vrlo spretno pogodio mrežu. Tim rezultatom otišlo se na odmor. U prvih 15-ak minuta nastavka Jarun je bio bolja momčad, ali bez nekih većih prijetnji, a onda je krenuo Zrinski. Promjenu odnosa snaga na terenu donio je ulazak Jelavića, koji je krenuo terorizirati obranu domaćina po lijevoj strani. Većina toga opasnog išla je preko njega, a već u 64. minuti Svržnjak je mogao i morao bolje reagirati u jednoj izglednoj poziciji za pogodak. Kako je vrijeme odmicalo, pritisak Zrinskog se pojačavao. U 82. minuti Jelavić je odapeo s ruba kaznenog prostora te zamalo prebacio okvir, četiri minute kasnije njegov pokušaj zaustavio je Sajko, a u 88. je pogodio gredu. Zrinski se već pretplatio na pobjede u sudačkim nadoknadama, pa ni ovaj put nije iznevjerio.

Winner je stigao u petoj minuti sudačke nadoknade kada je Dogan zabio svoj 21. ovosezonski pogodak te Zrinskom donio osmu uzastopnu pobjedu i povratak na vrh tablice.

Dalibor Keler
Rezultati 30. kola: Sesvete - Šibenik 0:4, Dugopolje - Cibalia 1:2, Vukovar 1991 - Dubrava Tim kabel (Zagreb) 3:1, BSK - Orijent (Rijeka) 0:0, Jarun - Zrinski Osječko 1664 1:2, Solin - Croatia (Zmijavci) 4:0.

Z. OSJEČKO 1664       2(1)

ZAPREŠIĆ - Stadion Ivan Ljaljak-Ivić. Vrijeme i teren pogodni za igru. Gledatelja: 200. Sudac: Marino Majstrović (Crikvenica). Strijelci: 0:1 Dogan (2), 1:1 Ibanez (29), 1:2 Dogan (90+5). Žuti kartoni: Grdenić, Radujković, Bilobrk (Jarun), P. Stanić, Eskinja, M. Stanić (Zrinski Osječko 1644). Crveni karton: Ibanez (Jarun).

JARUN: Sajko, Grdenić, Smoljo, Dajčer, Radujković, Ibanez (od 75. Diyoke), Alghoul (od 86. Turčin), Mađarić, Abramović (od 75. Tadić), Pranjić (od 70. Bičanić), Bilobrk.

ZRINSKI OSJEČKO 166: M. Stanić, Unušić, Dalić, Eskinja, P. Stanić, M.Stanić, Stranput (od 87. Korov), Pejić (od 46. Svržnjak), Horvat (od 63. Jelavić), Pekarić (od 76. Vinogradac), Dogan.

SKUPINA D: AUSTRIJA I FRANCUSKA (21) U DUSSELDORFU