MŽNL “OSIJEK-VINKOVCI”

Vardarac izgubio, ali ostao na vrhu
Objavljeno 26. rujna, 2022.
Nekompletno je bilo sedmo kolo osječko-baranjskog i vukovarsko-srijemskog, sada, petog državnog nogometnog saziva budući da je susret u Jarmini odgođen za 5. listopada, kada će Borincima u posjet doći donjomiholjačko Jedinstvo. I tada urediti središnjicu redoslijeda koji je na samom vrhu ostao nepromijenjen budući da ga je zadržao Vardarac iako je prvim porazom izgubio dotadašnji maksimalni učinak. Pretpostavljala se u Cerni teška zadaća štićenika trenera Marka Dinjara koja se pokazala preteškom jer je domaći Tomislav jednim pogotkom zadržao kompletan plijen u kući te se bodovno izjednačio s baranjskim liderom. Petim sezonskim pobjedama tome tandemu su se prišuljali Dilj i Mladost. Do nova tri boda došavši na oprečni način budući da “mladostaši” protiv slabašnih gostiju iz Komletinaca nisu imali problema, a Vinkovčani su iščupali bodove iz Županje, gdje je Radnički u dva navrata vodio pa ostao bez ičega i u prizemnim tabličnim sferama. Sa začelja se nije pomaknuo Višnjevac iako je udvostručio bodovni saldo nedostatnim, međutim, domaćim bodićem koji je zadovoljavajući ponio gost iz Starih Jankovaca. Prema dnu tonu i osječki “olimpijaši” ostajući na tri boda poslije gostovanja u Babinoj Gredi gdje je Šokadija jedinim pogotkom duboko u sudačkoj nadoknadi vremena došla do pobjede i stabilnog položaja u sredini redoslijeda. Prema njemu kreće i Zrinski s tri pogotka u nastavku utakmice preokrenuvši vodstvo gostiju iz Otoka koji su tako izgubili korak s vodećim momčadima. Njima se pridružio livanski Tomislav dojmljivim uspjehom u Mecama gdje su štićenici trenera Davora Rudeca najavili smjer bodova nakon 34 minute igre tada imajući tri pogotka prednosti koju je u samoj završnici domaći Radnički osporio, ali ne i uspio izbjeći poraz. Drugi je ovosezonski novak iz Soljana doživio u Boboti, gdje su Borcu trebali bodovi za bijeg od začelja, a do kojih je došao pogodcima u prvom poluvremenu, i to u nastavku uspijevajući sačuvati. D.L.
REZULTATI 7. KOLA
Radnički (Mece) - Tomislav (Livana) 3:5, Višnjevac - HAŠK Sokol (Stari Jankovci) 1:1, Borac (Bobota) - Slavonija (Soljani) 2:1, Šokadija (Babina Greda) - Olimpija (Osijek) 1:0, Radnički (Županja) - Dilj (Vinkovci) 2:3, Mladost (Satnica Đakovačka) - Slavonac (Komletinci) 5:1, Zrinski (Bošnjaci) - Otok 4:2 i Tomislav (Cerna) - Vardarac 1:0. Susret Borinci (Jarmina) - Jedinstvo (Donji Miholjac) odgođen je za 5. listopada.