TRI BODA

Vinkovčani sve riješili u prvom poluvremenu
Objavljeno 19. rujna, 2022.
Nogometaši Cibalije sjajno su se ukolopili u slavljenički dan u Vinkovcima. Nisu igrali u gradu na Bostu, gdje je sve bili u znaku Vinkovačkij jeseni, ali su ponijeli kući bodove iz Zagreba, gdje su nadvisli Dubravu Tim kabel sa 2:0. Taj se susret trebao igrati u subotu, ali je zbog namočenog terena zbog obilnih kiša odgođen za nedjelju, no to nije poremetilo goste koji su veći dio posla odradili u prvom poluvremenu, koje su odigrali sjajno, dvaput su matirali vratara Dubrave za sigurnih 2:0, koje su zadržali do kraja utakmice i upisali drugu pobjedu u nizu.

Radotićeva momčad bila je odlična u prvih 45 minuta, počela je agresivno i dominantno, pa je u 15. minuti stigla i prva prilika. Pucao je Filip Jazvić, a vratar Zagrepčana Deni Kakša je na jedvite jade obranio taj pokušaj. Bolju igru "cibalijaši" su naplatili u 25. minuti, kada je na asistenciju raspoloženog Andrije Bubnjara pogodio Karlo Miljanić. To vodstvo nije zaustavilo Vinkovčane, koji su nastavili inicijativu i samo pet minuta poslije gosti su opet poentirali. Ovaj put Bubnjar nije bio asistent, nego je glavom svladao domaćeg čuvara mreže nakon odličnog ubačaja Ivana Mihaljevića. S tih 0:2 otišlo se na odmor, a u nastavku Cibalia više nije bila tako nadmoćna, ali se uspjela obraniti i zadržati prednost. Dubrava TK preuzela je inicijativu, napadala je i prijetila, ali njezini igrači nisu bili previše koncentrirani u završnicama akcija, a i Cibalia je na vratima imala vrlo dobro raspoloženog Filipa Kovačevića. Na kraju je završilo rezultatom, koji je bio i nakon 45 minuta, a Cibalia se ovom pobjedom vinula prema vrhu tablice. Vinkovčanima sljedeće kolo donosi još jedan sudar sa Zagrepčanima, domaći susret s Jarunom. I. Li.