POSLJEDNJA PROVJERA HRVATSKIH ODBOJKAŠA

Dobili Švicarce i skratili popis
Objavljeno 1. kolovoza, 2022.
Uspješno su odbojkaši Hrvatske odradili "generalku" pred kvalifikacije za Europsko prvenstvo, koje startaju 3. kolovoza, kada u Gradski vrt stiže Cipar. Ovoga vikenda u goste je stigla Švicarska, koja također kreće u borbu za eurovizu, a koja prvu utakmicu igra u Sarajevu. Na proputovanju su odlučili zastati u Osijeku, testirati formu, a trenutačno u boljoj je naša izabrana vrsta. Hrvatska je slavila 3:1 (25:21, 25:18, 23:25, 25:21), a dobila je i onaj dodatni set (25:20), u kojem su zaigrali igrači s klupe. Naš izbornik Cedric Enard koristio je 15 igrača, pošteđen je ostao samo Hanžić, koji je prije toga, dva dana ranije u dva ogleda s Mađarima bio na maksimalnoj minutaži. Veći dio utakmice za domaćina su igrali Bakonji, Šestan, Zeljković, Mihalj, Nikačević, Đirlić i Pervan. Prve izmjene uslijdile su u trećem setu ((ušli Višić, Andrić, Sedlaček), u četvrtom su zaigrali Marelić i Busak Vidaković, a u onom "revijalnom" parket su osjetili još Perić, Vaško i Kulušić. Dan poslije u nedjelju se nije ljenčarilo, a nakon prijepodnevnog treninga, izbornik je obznanio i na kojih će 14 igrača računati u predstojećim kvalifikacijskim okršajima. Dvojac je ostao prekobrojan, a Enard je odlučio da su to mladi srednji bloker Vaško te primač Kulušić, koji će zasigurno konkurirati za neke buduće akcije. N.B.