PRIJATELJSKA UTAKMICA OSIJEK - WOLFSBERG

Slavljenik primio četiri
komada, mogao i više
Objavljeno 24. lipnja, 2022.
Nogometaši Osijeka nakratko su napustili svoju pripremnu bazu u Međimurju i skoknuli do Austrije gdje će igrati dvije prijateljske utakmice. Prvu su odradili danas, gostovali su kod niželigaša Wolfsberga, gdje su domaćoj momčadi uveličali proslavu 101. rođendana. Austrijski klub koji se natječe u četvrtoj ligi pred približno 700 gledatelja nije imao izgleda protiv bijelo-plavih koji su slavili s 4:0. Mierez je u 10. minuti pogodio za 0:1, a pred odlazak na odmor mogao je udvostručiti prednost, no Argentinac je promašio jedanaesterac. U nastavku Mance je zabio dva pogotka u razmaku od dvije minute (65. i 67), a konačnih 0:4 postavio je Petković, u 81. minuti. Osječka pobjeda mogla je biti i uvjerljivija, ali su bijelo-plavi u drugom dijelu dosta toga promašili. Boje Osijeka u pravoj slavljeničkoj atmosferi branili su Barešić, Miloš, Bralić, Lončar, Jurčević, Jugović, Barri, Gržan, Fuček, Hiroš i Miarez, a još su igrali: Sajko, Grgić, Cvijanović, Zebec, Bakić, Petković, Topčagić i Mance.

Nakon lake pobjede kod slavljenika, Bjeličina momčad će u subotu imati mnogo jaču i ozbiljniju provjeru, suparnik će joj biti bundesligaš Austria Klagenfurt.