BEZ IZNENAĐENJA U KUPU ŽNS-A OSJEČKO-BARANJSKOG

Trećeligaši iz Jurjevca i Čepina izborili mjesto u polufinalu Kupa
Objavljeno 19. svibnja, 2022.
Nakon odigranih utakmica 1. kola kupa ŽNS-a osječko-baranjskog u konkurenciji je ostalo šest momčadi. Kako bi se za polufinale dobilo četiri, dvije su izravno otišle u poluzavršnicu, tako da su se u srijedu igrale samo dvije utakmice četvrtfinala. Sastajali su se međusobno klubovi koji su protekloga vikenda doživjeli prvenstvene poraze, odnosno trećeligaš Zrinski u Jurjevcu je ugostio osječko-baranjskog prvoligaša Jedinstvo iz Donjeg Miholjca, a u Satnici Đakovačkoj tamošnji četvrtoligaš Mladost dočekala je trećeligaški sastav Čepina. Prošlo je bez iznenađenja, trećeligaši su potvrdili ulogu favorita i nastavljaju natjecanje u Kupu.

Očekivala se znatno teža zadaća Čepinčana jer je Mladost solidna momčad koja je u prethodnoj fazi izbacila člana Treće HNL "Istok" Đakovo Croatiju. "Mladostaši" su protiv Čepinčana na odmoru bili pogodak u zaostatku a u nastavku su primili još četiri za visoki poraz. Najviše mu je pridonio Zvonimir Fusić, koji je u posljednjih 30-ak minuta (svoje) igre postigao čak tri pogotka. Rezultatski znatno skromnije Zrinski je svladao Donjomiholjčane, ali je trećeligaš kontrolirao cijeli tijek susreta tako da gosti nisu imali pravu šansu načiniti iznenađenje. Jurjevčani su u ranoj fazi utakmice stekli prednost koju su desetak minuta prije kraja udvostručili, nakon čega su igrači Jedinstva postigli počasni pogodak. Zrinskom će tako u polufinalu, 1. lipnja, protivnik biti bjelobrdski drugoligaš BSK, a istodobno će Čepin finale tražiti preko ligaškog konkurenta iz Belišća. Pretpostavlja se da će finalna utakmica biti na rasporedu 8. lipnja, a svima je u interesu biti u njoj jer će oba ta sastava otići u sljedeći krug natjecanja, odnosno u pretkolo Kupa Hrvatske jer takav status omogućava brojnost klubova u našoj Županiji. D.L.
MLADOST (SĐ)       0

ČEPIN       5 (1)

SATNICA ĐAKOVAČKA - Igralište NK Mladost. Vrijeme sunčano. Teren dobar. Gledatelja: 150. Sudac: Renato Furlić (Beli Manastir). Strijelci: 0:1 Kozić (25), 0:2 Fusić (65), 0:3 Tulumović (69), 0:4 Fusić (85), 0:5 Fusić (88).

MLADOST: Leko, Bikić, Svalina, Denić, Žonka (od 72. Blažeković), I. Stuhli (od 63. Šimić), A. Stuhli (od 46. Bojanović), Gazić, Di. Stipanović (od 63. Tomić), Do. Stipanović (od 72. Sito), Kolak. Trener: Ivan Denić

ČEPIN: Bleck, Simić, Goluža, Kozić (od 58. Bilobrk), Bognar (od 72. Bungić), Fingernagl (od 58. Fusić), Pandurević, Žeravica (od 72. Couber), Čajo, Tulumović, Stupar. Trener: Robert Grnja

ZRINSKI       2 (1)

JEDINSTVO       1 (0)

JURJEVAC - Igralište “Bara”. Vrijeme sunčano. Teren dobar. Gledatelja: 150. Sudac: Nikola Bančić (Poganovci). Strijelci: 1:0 Dos Santos (16), 2:0 Mendeš (80), 2:1 Vida (85).

ZRINSKI: Grginov, Sinitsyn, Blagojević (od 46. Matković), Ulm (od 61. Ćubel), Dos Santos, Prijić (od 46. Mendeš), Almeida (od 27. Begović), Severović, Kovačević, Knežević (od 61. Vrdoljak), Maganjić. Trener: Josip Milardović

JEDINSTVO: Jakovljević, Matović, Jelić (od 71. Mikičić), Perković (od 58. Vida), Šoštarić, Vidaković, Zemunić (od 64. Katavić), Šulava, Kupanovac (od 71. Grgić), Stanić, Harkanovac. Trener: Slobodan Stranatić