POBJEDA RUKOMETAŠICA OSIJEKA U 24. KOLU PRVE HRL

Efikasne Osječanke konačno do bodova
Objavljeno 8. svibnja, 2022.
Rukometašice Osijeka svladale su Split 2010 s 37:31 te tako prekinule niz od četiri prvenstvena poraza. Osječanke su do bodova u Zrinjevcu došle odličnim napadačkim izdanjem, pogotovo u prvom poluvremenu, u kojem su čak 23 puta tresle gostujuću mrežu.

Furioznim startom domaća je ekipa već u šestoj minuti kod 6:2 primorala gostujućeg trenera Alfirevića na minutu odmora. Nije pomoglo njegovim igračicama koje nisu mogle pratiti brzi ritam osječkih rukometašica. U 16. minuti bilo je već 13:5, a na odmor se otišlo s "plus šest" za Osijek (23:17).

Početkom nastavka Splićanke su se nakratko približile na četiri pogotka zaostatka (24:20), ali je odmah potom uslijedila 3-0 mini-serija domaćih igračica koje su uspješno održavale visoku prednost. Ipak, kod 30:23 Split 2010 je nanizao pet uzastopnih pogodaka pa se u posljednjih deset minuta susreta ušlo samo s 30:28 za Osijek. Jerčinović je konačno prekinula devetominutni golgeterski post svoje ekipe, a potom je Humel svojom serijom pogodaka osigurala prvu pobjedu nakon mjesec i pol dana. G. Roguljić
Osijek  37 (23)

Split 2010  31 (17)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Kutina).

OSIJEK: Petrović, Pajić, Hren 5, Lacković 1, Jerčinović 6, Vuković, Strusa, Josipović 1, Jeršek 2, Vrdoljak, Pratljačić (8+0), Humel 12 (2), Ledenčan, Frančić 7, Malovan, Pehar 3.

SPLIT 2010: Bošnjak, Mijić 1, Macan 3, Birtić 10 (3), Rubić 1, Stojanov 1, Lovrić 9, Hudoletnjak, Stilinović (6+0), Romić 1, Ercegović 1, Sablić 3.

SEDMERCI: Osijek 2 (2), Split 2010 3 (3); ISKLJUČENJA: Osijek 8 minuta (Hren 2+2, Jeršek 2, Frančić 2), Split 2010 14 minuta (Rubić 2+2+2, Macan 2, Lovrić 2, Hudoletnjak 2, Romić 2).