BJELOBRĐANI PORAŽENI U DERBIJU

BSK na odmoru vodio, pa ostao praznih ruku
Objavljeno 20. rujna, 2021.

Zgusnuti i prilično zahtjevni rujanski ritam utakmica nogometaši bjelobrdskog drugoligaša nastavili su subotnjim derbijem sedmog kola u Zagrebu protiv elitno ambicioznog sastava Rudeša. On je momčad trenera Tomislava Steinbrücknera dočekao s dvije uzastopne pobjede i taj niz nastavio zahvaljujući čemu se popeo na vrh drugoligaškog redoslijeda. Pri tome preskočivši sastav BSK-a koji se na zapadu Zagreba predstavio sa zatvorenijom varijantnom, ali dobrim dijelom susreta prijetio odnijeti kompletan plijen nekadašnjem prvoligašu. Prvijencem u "žuto-plavom" dresu Ivana Žutića gosti su došli u prednost koju su sačuvali do odmora iako su tada Zagrepčani nasrtali tražeći izjednačenje. Do njega su došli u pravom trenutku nakon nepunih deset minuta nastavka susreta kada je svježi Martin Sekulić svladao vratara Iliju Đilasa. Taj je džoker sa zagrebačke klupe za Bjelobrđane bio koban i šest minuta kasnije kada je i drugi put pogodio mrežu te preokrenuo retultat kao i tijek susreta. Sada su gosti bili ti koji su jurili zaostatak, zbog čega je njihov trener, nakon dvije načinjene izmjene poslije prvog primljenog pogotka, ubacio još dva nova igrača nedugo nakon što im je Sekulić po drugi puta pogodio mrežu. Bjelobrđani su tada bili aktivniji, ali nisu uspijevali konkretizirati napore te su preuzimali sve više rizika te naposljetku za to bili kažnjeni. Najistureniji domaći napadač Kamga u 72. minuti poslao je i treću loptu iza Đilasa poslije čega je ostanak bodova u Zagrebu bio definiran jer gosti više nisu imali eneregije promijeniti tijek susreta iako je do kraja te iznimno korektne utakmice ostalo 20-ak minuta. Pokušali su, ali nije išlo, tako da je stigao i drugi sezonski poraz koji, međutim, neće za sada imati posljedice jer je na kontu deset bodova, odnosno samo jedan manje od novopečenog lidera i bjelobrdskog subotnjeg domaćina. D.L.

Standings provided by SofaScore LiveScore

RUDEŠ*3 (0)

BSK*1 (1)

ZAGREB - ŠC Rudeš. Vrijeme sunčano. Teren dobar. Gledatelja: 200. Sudac: Marko Cestarić (Sisak). Strijelci: 0:1 Žutić (11), 1:1 Sekulić (55), 2:1 Sekulić (61), 3:1 Kamga (72). Žuti kartoni: Bašić (Rudeš) i Bernobić (BSK). Crvenih kartona nije bilo.

RUDEŠ: Kralj (od 46. Mustapić), Srbljinović, Kamga, Majić, Šarić (od 46. Sekulić), Latković (od 74. Borovac), Pavlek, Ćosić, Brajković, Boiršić, Bašić (od 81. Matteoni).

BSK: Šilas, Šimičić (od 69. Lozić), Gbane, Majtanić, Ilić (od 74. Bošnjaković), Župan (od 55. Selbol), L. Mihaljević, I. Mihaljević (od 55. Bernobić), Žutić (od 46. Čikvar), Periša, Gačić.