TREĆA HNL "ISTOK"

Đakovčani preko "fenjeraša" iz Nove Gradiške izbili na vrh
Objavljeno 16. rujna, 2021.

Slavonsko-baranjski nogometni trećeligaši ubrzali su svoje prvenstvo jučer odigravši susrete šestog kola. Uoči kojeg je tercet bio neporažen, a sada je to samo momčad Đakovo Croatije, koja je preuzela čelnu poziciju od Vukovara 1991.

Za do jučer vodeće Vukovarce pretpostavljalo se da ih čeka teška zadaća u Gornjoj Vrbi, što se pokazalo u praksi jer je tamošnji novak u konkurenciji Omladinac, nakon Marsonijina, skinuo skalp još jednog uglednog ligaškog predstavnika. Vukovarcima su kola nizbrdo krenula od 63. minute, kada su ostali s deset igrača u polju, što su "omladinci" kapitalizirali s dva brza pogotka te postali najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja, smjestivši se prilično visoko u redoslijedu najboljeg regionalnog amaterskog razreda. Također se pretpostavljalo da Đakovčani vrijede za najvišu poziciju, koju su, dakle, sada dosegnuli zahvaljujući punom domaćem uspjehu nad "fenjerašem" iz Nove Gradiške, kojem je presudio rani pogodak u sedmoj minuti, koji je trener Igor Toth potom znao sačuvati. Zrinski je nakon pola sata igre u Pleternici stekao prednost, ali se kući vratio praznih ruku jer je relevantna Slavija do odmora anulirala zaostatak, a u nastavku dvama pogodcima i preokrenula rezultat, nanijevši gostima prvi sezonski poraz i sebi priskrbivši vrlo dobrih deset bodova. Toliko sada ima i Vuteks Sloga, nakon treće u nizu pobjede, upisavši je protiv pristiglog NAŠK-a, koji je u Vukovaru poveo, a potom primio četiri pogotka, od kojih tri u drugom dijelu, te upisao treći poraz i još je bez pobjede. Na domaćem terenu ponovno je nisu izvojevali Čepinčani, kojima je bod u Županju odnio Graničar, čemu treba dodati da su domaćini od 17. minute igrali s igračem manje i poveli, ali ne i uspjeli zadržati kompletan plijen pokraj Uljare. Istodobno je on otišao iz Kutjeva, gdje istoimeni domaćin nije uspio povezati pobjede, a jučerašnjoj nije bio ni blizu jer su gosti iz Ivankova djelovali dojmljivo, i to trima pogodcima kapitalizirali. Tako preskočivši jučerašnjeg domaćina i odmaknuvši od dna, kamo, uz ostale, gravitira i Oriolik. Znalo se, međutim, da će Oriovčani teško popraviti status u Belišću, gdje sastav trenera Davora Rupnika juri drugoligaški status, a jučer su to protiv gostiju zorno demonstrirali isprativši ga iz grada papira s pet komada i načinivši pritisak na vodeće. Među njima su donedavno bili Bukovljani, koji su počeli padati, a što je iskoristio novak iz Darde domagavši se protiv Slavonca prve gostujuće pobjede nakon što je taj Baranjac tri puta na strani izgubio. Pomalo sretno došavši do tri boda, jer su si domaćini u 89. minuti zabili presudni autogol, uz koji su gosti stigli do pedesetpostotnog učinka.

U Velikoj je susret počeo sat vremena kasnije, a nakon brzopoteznog remija podjednako su (ne)zadovoljni u taboru požeške Slavonije kao i gostujuće brodske Marsonije. Potonji zbog zaostatka za vrhom, a Požežani zbog ostanka u donjem dijelu tablice.

Dražen Lekšan
REZULTATI 6. KOLA
Rezultati 6. kola: Kutjevo - Bedem (Ivankovo) 0:3, Vuteks Sloga (Vukovar) - NAŠK (Našice) 4:1, Slavonac (Bukovlje) - Darda 1:2, Čepin - Graničar (Županja) 1:1, Slavija (Pleternica) - Zrinski (Jurjevac) 3:1, Belišće - Oriolik (Oriovac) 5:1, Đakovo Croatia - Sloga (Nova Gradiška) 1:0, Slavonija (Požega) - Marsonia (Slavonski Brod) 1:1 i Omladinac (Gornja Vrba) - Vukovar 1991 2:1