PAKET24 PREMIJER LIGA

Spačva-Vinkovci u Umagu posustala u završnici
Objavljeno 12. rujna, 2021.
Rukometaši Spaćve-Vinkovci porazom su otvorili ovosezonski nastup u Paket24 Premijer ligi. U Ligi A poraženi su u Umagu od istoimene momčadi 25:23 (11:14). Punih 48 minuta gosti su imali vodstvo. I onda posustali u završnici. U prvom poluvremenu vinkovačka prednost u jednom trenutku u 20. minuti iznosila je i šest razlike, da bi se do odlaska na odmor prednost prepolovila. Sredinom drugog poluvremena Vinkovčani su imali dva pogotka prednosti. A onda, u samo šest minuta, od 48. do 55. minute domaći su ostvarili seriju od 6-0. Kako je Umag u 55. minuti poveo 24:20, u završnici više nije bilo vremena da Vinkovčani dođu do pozitivnog rezultata. Gabriel Buvinić i Marin Sinčić dali su po sedam pogodaka za Umag, a najefikasniji u redovima Spačve-Vinkovci bio je Marko Vignjević sa šest pogodaka. "Upada u oči" kako je Umagu dosuđeno deset sedmeraca, od kojih je dva vratar Pašagić zaustavio, dok su Vinkovčani imali samo jedan udarac sa sedam metara. K.L.
UMAG 25 (11)

SPAČVA VINKOVCI 23 (14)

UMAG - Dvorana Stella Maris. Gledatelja: 100. Suci: Ivica Botinčan i Dario Rupčić (Rijeka).

UMAG: Lučin (8+0), Matijević (3+0), Buvinić 7 (5), Rajković, Kamba, Horozović 3, Dizdar 4, Krupić, Paradžiković, Milinković, Matijević, Radić 4, Sinčić 7(3), Golik i Ćuzović.

SPAČVA-VINKOVCI: Ćirović (10+2), Pašagić, Maroš 1, B. Mažurana, Čičak 2, Vignjević 6, Blašković, Zadro, F. Mažurana 3(1), B. Peštić 1, Pavlak, Kuže 3, Bolanča 3, Božić 4 i N. Peštić.

SEDMERCI: Umag 10 (8), Spačva-Vinkovci 1(1); ISKLJUČENJA: Umag 10 minuta (Radić 2+2, Sinčić 2 i Golik 2+2), Spačva-Vinkovci 14 minuta (Čičak 2, Vignjević 2+2, Blašković 2, Pavlak 2, Božić 2+2).