TROFEJNI BIVŠI BIJELO-PLAVI

Nakon Peroševića i Arsenić osvojio Kup
Objavljeno 7. svibnja, 2021.
Momčad Rakowa, iz gradića od samo 2.000 stanovnika u okolini puno većeg Kielcea, osvajači su poljskog Kupa. U finalu odigranom u Areni Lublin Rakow je svladao Arku Gdyna s 2:1. Ovo je prvi trofej Rakowa koji ove godine slavi 100 godina od osnutka kluba. U osvajanju trofeja sudjelovali su i hrvatski nogometaši. Jedan i bivši nogometaš Osijeka. Nakon što je prije nekoliko dana Antonio Perošević s Ujpestom osvojio Kup Mađarske, s trofejom osvajača Kupa Poljske ovaj put slikao se njegov suigrač iz vremena "bijelo-plavih" Zoran Arsenić. On je u finalu igrao na poziciji lijevog stopera, a izašao je iz igre u 80. minuti. Arsenić je u Rakow stigao kao posuđeni igrač iz Jagiellonije, a prvi dio sezone (od)igrao je za Rijeku. Njegov suigrač je bivši nogometaš Hajduka Fran Tudor koji je odigrao cijelu finalnu utakmicu. Rakow je prilično visoko i u poljskom prvenstvu. Dva kola prije kraja drže drugo mjesto, sedam bodova manje od Legije iz Varšave koja je već osigurala naslov prvaka. Zanimljivo finalist Kupa Arka član je Division 1 odnosno drugog razreda poljskog nogometa. Trenutno se nalaze na šestom mjestu. Njihove boje prije tri sezone branio je još jedan bivši nogometaš Osijeka - Josip Barišić. K.L.