HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Bodovi otišli iz Gradskog vrta
Objavljeno 10. travnja, 2021.

Stala je serija košarkaša s Drave, nakon četiri pobjede, stigao je domaći poraz koji je umanjio i šanse za doigravanje.

Problemi za domaćina startali su nakon što su dosta dobro odradili prvu četvrtinu, nakon koje su imali pet poena prednost. No, Zabok drugu dionicu otvara odlučno, efikasno, za pet minuta pravi seriju 16:0 i i gosti su na lijepih 24:35. Blokadu Brokera razbio je kapetan Kujundžić prvim ubačajem , ali osim napadačkih, domaćin je imao i sve više defanzivnih problema. U 17. minuti je prednost gostiju najveća (28:41), a i na odmoru je bila dvoznamenkasta (36:46).

Ipak je nastavak bio zanimljiviji i neizvjesniji. Gosti su u 22. minuti ponovo na +13, ali Osječani su preko rasploženog Paića počeli smanjivati razliku. U par navrat su stigli na minus tri, ali nisu našli načina kako do preokreta u zadnjoj dionici, u kojoj su obje momčadi bile neefikasne (postignuta 23 poena), ali zaliha Zaboka bila je dostatna za zasluženu pobjedu. N. Benčina

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – ZABOK 67:76 (24:19, 12:27, 21:17, 10:13)

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Bez gledatelja. Suci: Hadžić, Galić, Muhvić

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Ćurak, Lisica 7 (2-2), Maskaljević, Filipović, Kujundžić 16 (4-6), Tokić, Špehar,Porobić 8 (2-2), Ćosić, Pavić, Lakić 8, Paić 28 (6-6) Trener: Stipe Šarlija

ZABOK: Martinko, Krajinović, Anzulović 8, Tomas 3, Črnjević 8, Marić 13 (1-2), Diminić 2, Worku 22 (2-2), Maričević 6  Jambrović 14 (4-4), Antonić, Elčić. Trener: Ivan Tomas