PRVA HRL "SJEVER"

Osijeku slavonski derbi u Zrinjevcu
Objavljeno 27. veljače, 2021.
Slavonski derbi prve hrvatske lige "sjever" pripao je rukometašima Osijeka. Kako je to bio pravi "ratnički" derbi svjedoči prvo poluvrijeme u kojem je postignuto 20 pogodaka. Ipak, dva pogotka više postigli su domaći Osječani koji su s tom prednosti otišli na odmor. Već u 39. minuti preko najboljeg domaćeg strijelca Ninaja, Osječani su došli do pet pogodaka prednosti (15:10). Domaći su stečenu prednost održali do kraja susreta pa su Požežani s dva pogotka u posljednjoj minuti susreta uspjeli ublažiti poraz. Subotnji slavonski derbi u Zrinjevcu imao je posebnu zanimljivu crtu. Naime, odnedavno predsjednik RK Osijek postao je Krešo Tomas, još uvijek aktivni rukometaš Požege. Kako bi se našao u svojevrsnom sukobu interesa, robusni pivot nije zaigrao za svoju momčad protiv kluba čiji je lider. No, već u sljedećem susretu biti će na raspolaganju požeškoj momčadi. K.L.
OSIJEK *24 (11)

POŽEGA *21 (9)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibor Dragočajac (Novska)

OSIJEK: Horvat, Žganjer, Zrno 4, Ćuić, Bošnjak, Vuković 2, A. Carević, Babić 2, Mandić, Pleše, Šimatić 5 (1), Ninaj 7, Vukušić 2, Pavlović 2, F. Carević 2 i Mudrovčić.

POŽEGA: Čosić, Banović, Poplašen 2, Polanec 1, Okružnik 1, Gotal 3 (1), Grgurić, Raguž, Zeljko, Glasnović 1, Orlović, Janjić 5, Antunović 7(4), Vuković i Tukonić 1.

SEDMERCI: Osijek 2(1), Požega 6(5); ISKLJUČENJA: Osijek 6 minuta (Vuković 2, Šimatić 2+2), Požega 8 minuta (Polanec 2+2, Antunović 2, Tukonić 2).