DRUGA HNL

U Gradskom vrtu bez pogodaka i pobjednika
Objavljeno 22. veljače, 2021.
Druga momčad Osijeka ostala je neporažena u duelu s liderom Druge HNL Hrvatskim dragovoljcem. Gosti su bili bliže pobjedi jer su imali više prilika za pogotke, ali su na koncu kući mogli otići i praznih ruku jer je u posljednjim trenutcima susreta Dion Drena Beljo propustio veliku priliku za pobjedu mlade osječke momčadi. U prvom dijelu susreta samo su dvije situacije bile vrijedne spomena. Prva u 16. minuti, kada je igru morao napustiti vratar Osijeka II Marko Barešić zbog ozljede, te ona iz 27. minute, kada je Mekić krivo procijenio let jedne dugačke lopte, što je iskoristio Viduka, ušao u kazneni prostor iskosa s desne strane, opalio s 13-14 metara i dobro uzdrmao gredu osječkih vrata. To je bila i jedina prava prilika za pogodak u prvih 45 minuta. U nastavku su vratari imali nešto više posla. Osječani su uglavnom prijetili preko Sekulića koji je jednom s 20-ak metara tukao izravno u Šubarića, a drugi je put njegov snažan udarac fijuknuo preko grede. S druge strane, veliku priliku propustio je Amoateng nakon pogreške Cherifa. Bio je u čistoj situaciji, ali je vratar Kovačević odličnom reakcijom obranio taj prizemni udarac s desetak metara. Još veći promašaj gosti su imali u 80. minuti kada Pasariček nije uspio pogoditi prazna vrata sa samo pet-šest metara. I onda je u 90. minuti Osijek imao svoj "zicer" za pobjedu. Cherif je odlično poslužio Belju koji je pobjegao svojim čuvarima, ali ga je u dvoboju "jedan na jedan" zaustavio vratar Šubarić, pa je susret završio bez pobjednika i bez pogodaka. D.Keler
OSIJEK II**0

HR.DRAGOVOLJAC**0

OSIJEK - Stadion u Gradskom vrtu. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Bez gledatelja. Sudac: Marin Turčin (Tuhelj) - 6,5. Strijelci: Žuti kartoni: Stranput, Burčul (Osijek II), Ivkič, Bagadur, Viduka (Hrvatski dragovoljac). Crveni kartoni: -

OSIJEK II: Barešić - (od 16. Kovačević 6,5), Burčul 6, Barišić 6,5, Karamatić 6, Mekić 6 (od 78. Uwem -), Cheriff 6,5, Stranput 6 (od 64. Hanuljak 6), Kuprešak 6, Sekulić 6,5, Latković 6 (od 78. Janušić -), Beljo 6.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić 6, Majstorović 6,5, Ivkič 6, Bagadur 6,5, Valentić 6, Pasariček 6,5, Burić 6, Viduka 6 (od 70. Oreč -), Ernst 6 (od 82. Raul -), Amoateng 6 (od 82. Martinez -), Perić 5,5 (od 62. Stjepanović 6).

IGRAČ UTAKMICE: LUKA PASARIČEK (HRVATSKI DRAGOVOLJAC).