OSVRT NA 13. KOLO HT PRVE HNL

Remi u derbiju, domaćini bez pobjede
Objavljeno 1. prosinca, 2020.

Nijedna domaća momčad nije uspjela ostvariti pobjedu u nekompletnom 13. kolu HT Prve HNL.

Nedostajao je najveći derbi našeg nogometa između Dinama i Hajduka jer su Zagrepčani odlučili iskoristiti mogućnost odgode utakmice zbog europskih obveza. Tako je sav fokus bio usmjeren prema Rujevici gdje se igrao drugi derbi kola između Rijeke i Osijeka. Riječani su nakon više od 20 dana opet igrali prvenstveni susret, ali se to nije osjetilo na njihovoj igri jer su uspjeli povesti i s igračem manje, ali je Osijek pred kraj prekrasnim pogotkom Bočkaja uspio izbjeći gubitak svih bodova i zaokružiti svoj niz na deset utakmica bez poraza. S obzirom na to da se u Maksimiru nije igralo, Osijek je s tim bodom izbio na čelo ljestvice, a Rijeka još uvijek ima čak četiri utakmice manje od Osječana. Zato je slika u gornjem dijelu tablice još uvijek vrlo varljiva jer ima puno zaostataka. Zapravo, jedino je Osijek od šest prvoplasiranih klubova odigrao sve susrete. Priliku za bodovno poravnanje s Dinamom nije iskoristila Gorica koja se na svom terenu morala zadovoljiti tek remijem protiv Lokomotive. U izjednačenoj utakmici pao je po jedan pogodak u svakom poluvremenu. Gorica je relativno rano povela kada je Lovrić realizirao kazneni udarac za svoj osmi pogodak sezone, a "lokosi" su nakon desetak minuta u nastavku izjednačili i taj je rezultat ostao do kraja susreta. Dramatično je bilo u Varaždinu gdje je domaćin bio na pragu prve pobjede nakon dva i pol mjeseca, ali ju je ispustio duboko u sudačkoj nadoknadi kada je Gržan iz kaznenog udarca donio Istri 1961 vrlo vrijedan bod. Gosti su se radovali i na šibenskom Šubićevcu. Slaven Belupo je doslovce projurio kroz Krešimirov grad, a tome najviše može zahvaliti ekspresnom vodstvu koje mu je Karlo Lulić donio već nakon 15-ak sekundi igre. Kasnije su Koprivničani znali tu prednost pretvoriti u uvjerljivu pobjedu sa 3:0. I oni su na prvenstveni trijumf čekali dugo, više od mjesec dana, a s tri boda osvojena protiv Šibenika malo su se odvojili od momčadi koje su na samom začelju. Domaće, tako, neće po dobrom pamtiti ovo kolo koje je imalo "nesretni" broj 13 jer su od mogućih 12 bodova osvojile tek tri.

Inače, mreže su se tresle na svim odigranim susretima. Postignuto je devet pogodaka ili nešto malo više od dva po utakmici, a završnica jesenskog dijela sezone bit će itekako zanimljiva jer je vrlo neizvjesno na čelu i na dnu tablice. Kako sada stvari stoje, pola lige neće imati miran zimski san.

REZULTATI 13. KOLA
Šibenik - Slaven Belupo 0:3, Varaždin -Istra 1961 1:1, Gorica - Lokomotiva 1:1, Rijeka - Osijek 1:1. Odgođen je susret Dinamo - Hajduk.