PORAZ VINKOVČANA NA KRIMEJI

Cibaliji isključen vratar Đaković
Objavljeno 23. studenog, 2020.
Nogometaši Cibalije doživjeli su poraz na riječkoj Krimeji. To im je već drugi uzastopni u Drugoj HNL, nakon što su prošli tjedan izgubili kod kuće od Dubrave Tim Kabela. S druge strane momčad Orijenata 1919 prekinula je seriju od tri utakmice bez pobjede. Sve bitno odigralo se u drugom poluvremenu. Riječki “crveni” poveli su u 57. minuti. Tadejević je dijagonalom proigrao Monjca na desnoj strani, a ovaj povratnom loptom pronašao Vedrana Gerca koji je snažnim udarcem s 14 metara pogodio suprotni kut Đakovićevih vrata. Samo sedam minuta kasnije Orijent je povećao prednost. Strijelac je bio Maružin iz blizine, nakon ubačene lopte iz auta i gužve u kaznenom prostoru. Do kraja susreta Cibalia je ostala bez svoga vratara Antonija Đakovića. Isključen je u 71. minuti kada je istrčao izvan kaznenog prostora i prekršajem na oko 18 metara zaustavio Monjca. S takvim hendikepom ipak su Vinkovčani do kraja susreta sačuvali mrežu, ali i ostali bar bez počasnog pogotka. K.L.
ORIJENT 1919        2 (0)

CIBALIA        0

RIJEKA - Stadion na Krimeji. Bez gledatelja. Sudac: Ante Terzić (Split). Strijelci: 1:0 Gerc (57.), 2:0 Maružin (64.). Žuti kartoni: Fatić (Orijent 1919), Karabatić, Išasegi, Ciprić. Galić, Oršolić (Cibalia). Crveni karton: Đaković (Cibalia)

ORIJENT 1919: Berković, Mulac, Fatić (od 85. Senčar), Gerc (od 85. Brdar), Gadže, Liber, Smolčić, Monjac (od 90. Bilić), Maružin (od 90. Dedić), Kokorović (od 90. Bosančić), i Tadejević.

CIBALIA: Đaković, Baltić (od 81. Stanić), Karabatić, Ciprić, Galić (od 72. Slukić), Šarić, Jajalo (od 69. Čoko), Perić-Komšić (od 81. Križanović), Baraban (od 69. Išasegi), Oršolić, Nikolić.