NOGOMETNA LIGA PRVAKA

Bayern nastavio niz, Real u nadoknadi izbjegao novi poraz
Objavljeno 29. listopada, 2020.
Nakon 2. kola nogometne Lige prvaka u skupinama A-D s maksimalnih šest bodova ostali su Bayern, Manchester City i Liverpool. Aktualni je europski prvak uz dosta muke upisao 13. uzastopnu pobjedu u natjecanju, svladavši u gostima s 2:1 Lokomotiv Moskvu, za koju je Vedran Ćorluka odigrao prvo poluvrijeme nakon kojeg je zbog ozljede morao biti zamijenjen. Menadžer Liverpoola Jürgen Klopp izmiješao je sastav protiv Midtjyllanda, čiji je otpor uspio slomiti tek u nastavku, no bodove je platio ozljedom Fabinha zbog koje će imati još veću glavobolju kako složiti posljednju obrambenu liniju. Pobjedu će pamtiti i Diogo Jota. koji je postigao 10.000. Liverpoool pogodak.

U povijest je ušao i Karim Benzema, koji se pridružio Lionelu Messiju te su sada njih dvojica jedini zabijali u Ligi prvaka u 16 sezona uzastopno. Francuz je pomogao u spašavanju Real Madrida, koji je do 87. minute gubio 2:0 kod Borussije (M), a potom u preostalom vremenu izbjegao treći poraz u posljednja četiri susreta. Veliku ulogu ponovno je imao Luka Modrić, još jednom krenuvši s klupe (ušao u 71. minuti), a u sudačkoj je nadokadni zabilježio "predasistenciju" za izjednačujući pogodak.

- Nismo očekivali ovakvu dramu, no moja je momčad pokazala da zna reagirati. Bili smo dobri i u prvom poluvremenu, ali smo napravili ozbiljnu pogrešku kod prvog primljenog pogotka. Konačni je rezultat pokazatelj karaktera moje momčadi, uvijek igramo na pobjedu i ta je "glad" za pobjedama vidljiva. Zato i nismo zadovoljni remijem. Ali ovaj je bod važan, bit će ovo teška godina za sve. No ako ćemo igrati ovako, proći ćemo skupinu bez dvojbi - optimističan je trener Reala Zinedine Zidane nakon prvog boda u skupini B.

"Kraljevski" klub sada čekaju dva ogleda s Interom, koji je unatoč prilikama u Kijevu sa Šahtarom samo remizirao bez pogodaka. Marcelo Brozović odigrao je cijeli susret, a Ivan Perišić od 72. minute u sastavu Intera. Do boda je stigla i Atalanta, koja je nadoknadila 0:2 protiv Ajaxa, uz asistenciju Marija Pašalića, koji je odigrao cijeli susret. G. Roguljić
Rezultati i poredak
SKUPINA A: Lokomotiv Moskva - Bayern 1:2 (Mirančuk 70; Goretzka 13, Kimmich 79), Atletico Madrid - RB Salzburg 3:2 (Llorente 29, Felix 52, 85; Szoboszlai 40, Felipe 47-ag). Poredak: Bayern 6 bodova, Atletico Madrid 3, RB Salzburg i Lokomotiv Moskva 1.

SKUPINA B: Šahtar - Inter 0:0, Borussia (M) - Real Madrid 2:2 (Thuram 33, 58; Benzema 87, Casemiro 90+3). Poredak: Šahtar 4, Borussia (M) i Inter 2, Real Madrid 1.

SKUPINA C: Porto - Olympiacos 2:0 (Vieira 11, Oliveira 85), Marseille - Manchester City 0:3 (Torres 18, Gundogan 76, Sterling 81). Poredak: Manchester City 6, Porto i Olympiacos 3, Marseille 0.

SKUPINA D: Atalanta - Ajax 2:2 (Zapata 54, 60; Tadić 30-11m, Traore 38), Liverpool - Midtjylland 2:0 (Jota 55, Salah 90+3-11m). Poredak: Liverpool 6, Atalanta 4, Ajax 1, Midtjylland 0.